- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

"Węzeł Bralin" otwarty

22 lipca 2014r., w miejscowości Bralin, przy skrzyżowaniu byłej drogi krajowej nr 8 z przebudowanym odcinkiem drogi powiatowej, odbyło się uroczyste otwarcie tzw. „węzła Bralin”

Inwestycja ta zrealizowana została w ramach projektu pn. „Dostosowanie układu komunikacyjnego dróg w powiecie kępińskim do nowych połączeń regionalnych i ponadregionalnych w związku z budową dróg ekspresowych S-8 i S-11” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II, Działania 2.2, Schematu II, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Przedsięwzięcie to umożliwi mieszkańcom powiatu kępińskiego i okolic wjazd na drogę S-8. Głównym inwestorem był powiat kępiński, a roboty drogowe wykonała firma SKANSKA S.A. Rozbudowany został fragment drogi powiatowej 5601 (relacja Bralin – Marcinki), znajdującej się we wsi Bralin. Należy również przypomnieć, że w 2013 roku został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wniosek o dofinansowanie w/w przedsięwzięcia. Powiat otrzymał decyzję o przyznaniu środków unijnych i już 14.01.2014 r. podpisał umowę o dofinansowanie, a 03.02.2014 r. umowę z wykonawcą – firmą SKANSKA S.A.

Zakres zrealizowanych prac dotyczył 1,126 km odcinka i objął m.in: rozbudowę drogi powiatowej poprzez poszerzenie istniejącej nawierzchni na odcinku leśnym długości 0,450 km oraz budowę odcinka drogi po nowym śladzie długości 0,585 km. Powstało także skrzyżowanie drogi powiatowej z dawną drogą krajową nr 8. Ponadto, wybudowane zostały zjazdy w ciągu drogi powiatowej, oświetlenie na przebudowanym skrzyżowani drogi gminnej relacji Wrocław – Warszawa i drogi powiatowej. Przebudowana została sieć teletechniczna, odwodnienie drogi, usunięto kolizję z istniejącymi mediami, zabezpieczono uzbrojenie podziemne rurami ochronnymi, a także wykonano nowe oznakowanie poziomie i pionowe.

Koszt realizacji całej inwestycji wyniósł blisko 4,5 mln zł, z czego kwota 2,8 mln zł stanowiła dofinansowanie z WRPO. Wkład powiatu kępińskiego wyniósł 1,5 mln zł tj. 33% wartości kosztów, a gminy Bralin (partnera projektu) 170 tys. zł, co stanowiło 4% całkowitych wydatków.

Przebudowany odcinek drogi powiatowej i krajowej rozwiązał problem połączenia z drogą ekspresową S-8, umożliwiając mieszkańcom powiatu szybki i bezpieczny wjazd na drogę szybkiego ruchu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Radny Sejmiku Andrzej Mroziński, Radni Powiatu Kępińskiego, przedstawiciele władz samorządowych i osoby zaangażowane w tworzenie i realizację powyższego przedsięwzięcia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, radny sejmiku Andrzej Mroziński, gospodarz wydarzenia – Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz, przedstawiciel partnera projektu – zastępca Wójta Gminy Bralin Robert Kieruzal oraz przedstawiciel wykonawcy tj. firmy SKANSKA S.A. Następnie droga została poświęcona, a jako pierwsi pojawili się na niej dwaj motocykliści.

Marszałek pogratulował inwestorowi, powiatowi kępińskiemu oraz władzom gminy Bralin jako partnerowi projektu. Wyraził również słowa uznania dla wykonawcy, firmy SKANSKA S.A., która w sposób profesjonalny zrealizowała przedmiotową inwestycję.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz inwestycja ta stanowi kluczowe przedsięwzięcie obecnej kadencji oraz przyczyni się do usprawnienia ruchu na terenie powiatu kępińskiego. W swojej wypowiedzi starosta podziękował również marszałkowi za wsparcie w realizacji „węzła Bralin”: Myślałem, że będziemy musieli wziąć kredyt na sfinansowanie łącznika. Nie doszło do tego dzięki marszałkowi. Jestem mu za to bardzo wdzięczny. Jak zaznacza starosta inwestycja ta nie jest „elementem zastępczym” w zamian za węzeł w Kępnie: Tam będzie przecięcie dwóch wielkich krajowych dróg. To miejsce będzie nie do zastąpienia.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama