- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • zdjęcie: www.um.kepno.pl
    zdjęcie: www.um.kepno.pl
  • zdjęcie: www.um.kepno.pl
    zdjęcie: www.um.kepno.pl
  • zdjęcie: www.um.kepno.pl
    zdjęcie: www.um.kepno.pl
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele p.w. Św. Marcina w Kępnie. Następnie poczty sztandarowe i delegacje urzędów, instytucji, placówek oświatowych i organizacji przemaszerowały na kępiński Rynek

Uczestnicy uroczystości zebrali się pod Pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność i Demokrację, gdzie wartę pełnili kępińscy harcerze oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej.

O Ustawie Rządowej z 3 maja 1791 r. mówiła w swym wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa, przypominając, iż intencjami jej twórców było pobudzenie społeczeństwa do realizacji reform ustrojowych, mających na celu zapewnienie niepodległości i wolności Narodu Polskiego - „dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny”. Pani Burmistrz przypomniała również, iż 3 maja w Kościele obchodzona jest uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, co każe pamiętać o nierozerwalnej historycznej więzi polskiego patriotyzmu i religii. - Nie możemy też zapomnieć o ważnej roli Kościoła, który integrował i wzmacniał postawy patriotyczne Narodu – mówiła Burmistrz Aniela Kempa.

Po przemówieniu delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów, zaś na zakończenie uroczystości wysłuchano pieśni patriotycznej „Witaj majowa jutrzenko”.

Źródło: www.um.kepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama