- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

23 lata kępińskich inspiracji

W dniach od 3 do 17 września 2012 r. odbył się XXIII Ogólnopolski Plener Malarski w urokliwym pałacyku myśliwskim w Ustroniu koło Opatowa

Jak zawsze na plenerze organizowanym od 23 lat przez kępińską Galerię Sztuki Współczesnej AE, Odział Muzeum Ziemi Kępińskiej zgromadzili się twórcy z kilku ośrodków artystycznych, takich jak: Katowice, Poznań, Wrocław, Toruń i Kraków. Do Ustronia w tym roku przyjechali: Joanna Banek, Helena Hadaś, Ireneusz Kopacz, Lech Kubiak, Krystyna Misiak, Leszek Misiak, Damian Pietrek, Ewa Pietrzyk, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz oraz Lech Wolski.

Większość z uczestników pleneru to kadra pedagogiczna akademii sztuk, część z nich uczestniczyło już w poprzednich plenerach organizowanych dotychczas w podkępińskim Mikorzynie.

Podczas otwarcia wystawy poplenerowej zaprezentowano obrazy bardzo różnorodne, zarówno pod względem formy jak i treści, jednak, jak podkreśla kierująca Galerią AE Aleksandra Wiśniowska, przeważają obrazy abstrakcyjne. - Są one dalekie od realistycznego odwzorowania rzeczywistości. Dla artystów, którzy tworzą swoje prace podczas naszych plenerów obok piękna przyrody czy architektury równie ważna jest atmosfera artystycznego spotkania, dzięki której artyści odnajdują nowe tematy i formy wyrazu– zaznacza A. Wiśniowska.

Wystawę poplenerową można oglądać w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. Piotra Potworowskiego w Kępnie od dnia 24 września do 29 października br.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama