- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Akcja Bezpieczne Wakacje


Sierżant Pyrek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych KPP w Kępnie odwiedzili dzieci nad basenem miejskim podczas realizacji akcji "Bezpieczne Wakacje". Policjanci rozmawiali o tym, jak bezpiecznie spędzić okres wolny od nauki i jak zachowywać się nad wodą.

W Kępnie gościł Sierżant Pyrek, który przyjechał tutaj specjalnie z Poznania na uroczystość Święta Policji. Ponieważ wówczas pogoda nie dopisała, by rozmawiać z dziećmi o bezpiecznych wakacjach, to sierżant Pyrek wybrał się wraz z dzielnicowymi na spotkanie w ramach letnich półkolonii "Zielone wakacje". Dzieci były bardzo zaskoczone wizytą tak niecodziennego gości, który w Kępnie gościł po raz pierwszy.

Podczas spotkania dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Kępnie: st. asp. Roman Stężały i sierż. Aleksandra Nóżka omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu, zasad ruchu drogowego w zakresie poruszania się na rowerach i pieszo, bezpiecznego podróżowania, ale przede wszystkim - bezpiecznego spędzania czasu w wodzie.

Każdego lata liczba utonięć nad wodą jest znaczna. Policjanci starają się więc, prowadzić akcje profilaktyczne już wśród najmłodszych dzieci i uczulać je na to, czego nie powinny robić, aby nie zagrażać sobie i innym.


By wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

-Pamiętajmy, żeby korzystać z kąpielisk strzeżonych i w żadnym wypadku nie kąpać się w miejscach zabronionych. Nieświadome kąpiele, nieznana głębokość głębokości, nurt wodny często są przyczyną tragedii.

-Nie wchodźmy do wody zaraz po kąpieli słonecznej. Unikniemy w ten sposób wystąpienia szoku termicznego.

-Zwracajmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki. Dzieci powinny korzystać z zabawek wodnych i przebywać nad wodą tylko w obecności dorosłych.

-Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, skłania do brawury, osłabia organizm a przede wszystkim za bardzo dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią.

-Nie skaczmy do wody na "główkę", tym bardziej jeśli nie znamy głębokości wody. Taki skok może doprowadzić do urazów kręgosłupa i kalectwa.

-Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie umieją pływać są we właściwy sposób zabezpieczone - mają na sobie specjalne kamizelki. Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. To nam zapewni bezpieczeństwo.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama