- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Apel Policji

  • zdjęcie: wikipedia
    zdjęcie: wikipedia
Dzień Wszystkich Świętych zbliża się dużymi krokami. W tym poprzedzającym to święto okresie, licznie odwiedzamy groby swoich bliskich. Niestety takie chwilę może zakłócić ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie wykorzystują, jako okazję do kradzieży

By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym zmarłym bliskim, policjanci przypominają, że należy się do tego odpowiednio przygotować. Wybierając się na cmentarz, nie zabierać ze sobą dużych kwot pieniędzy. Nie są tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabrać wystarczy tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.

Robiąc porządki na grobie i wokół niego oraz zapalając znicze, nie należy spuszczć "z oka" torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów. Dobrze jest, gdy ktoś bliski, znajomy może nam towarzyszyć na cmentarzu. Wtedy mamy większą możliwość przypilnowania naszych rzeczy osobistych. Pamiętajmy o tym, aby pieniądze, dokumenty czy telefon komórkowy, w miarę możliwości trzymać w wewnętrznej kieszeni ubrania. Na pewno utrudnimy w ten sposób złodziejowi ewentualną próbę kradzieży.

Będąc na cmentarzu zwracać trzeba uwagę na osoby w naszym otoczeniu, które wydaje się, że przebywają tam bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, dobrze jest poinformować o tym pracowników cmentarza lub Policję.

Okres ten, to także przygotowanie się kierowców do podróży, często w odległe regiony naszego kraju, ale także i na miejscowe nekropolie. Duże natężenie ruchu i utrudnienia, wynikające z wymienionych okoliczności, wprowadzonych okresowo rozwiązań organizacji ruchu drogowego i zmiennych, często trudnych warunków panujących na jezdni, to także sytuacje, z którymi musimy się w tym czasie zmierzyć.

Dlatego tak ważnym jest, abyśmy pamiętali o tym by dostosować prędkość do warunków pogodowych, zachować bezpieczne odległości między pojazdami, sprawdzić przed wyjazdem, a podczas jazdy korzystać zgodnie z przepisami ze świateł, w które wyposażony jest nasz samochód. Nie zapominajmy także o pasach bezpieczeństwa i urządzeniach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wysiadając już z samochodu przed cmentarzem, upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy także na widoku rzeczy wartościowych.

Aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i w miarę możliwości jak najsprawniej, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama