- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Artystyczne spojrzenie na gminę Perzów

W sobotnie popołudnie 8 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie odbył się uroczysty wernisaż wieńczący plener malarki "Perzowskie impresje" zorganizowany w połowie września

Wówczas przez dwa dni kilkunastu artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Plastyków Amatorów Powiatu Kępińskiego przemierzyło gminę Perzów w poszukiwaniu interesujących krajobrazów, obiektów i innych zjawisk, mogących służyć za inspirację. W ten sposób powstało blisko pięćdziesiąt prac, które złożyły się na wystawę promującą urodę ziemi perzowskiej. W trakcie sobotniego wernisażu zaprezentowano również prace dzieci, które zgłosiły się do konkursu "Pokaż nam gminę swoimi oczami" zorganizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów.

Wiele technik, różne style i formy, ale jeden cel: pokazać swoje, indywidualne spojrzenie na gminę Perzów i uświadomienie, także nam mieszkańcom - że na terenie naszej "małej ojczyzny" znajdują się urokliwe zakątki, które mijamy codziennie, czasem bezrefleksyjnie. Świeże, artystyczne spojrzenie artystów plastyków pomogło wykrzesać piękno, ukryte w panoramach miejscowości, bryłach kościołów czy wielobarwnych, jesiennych drzewach - powiedziała otwierając wernisaż Bożena Henczyca - Wójt Gminy Perzów. W odpowiedzi Zenon Kasprzak w imieniu plastyków biorących udział w plenerze podziękował za zaproszenie do Perzowa i wyraził nadzieję, że to początek współpracy miedzy stowarzyszeniem plastyków a gminą Perzów.

Sobotni wernisaż wypełniły refleksje w cieniu prezentowanych prac, dysputy z ich autorami oraz recital na altówkę w wykonaniu Bożeny Rybczyńskiej. Zwieńczeniem wieczoru było rozstrzygniecie konkursu plastycznego ogłoszonego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Perzów. Teresa Banaś - prezes stowarzyszenia wręczając laureatom konkursu nagrody podziękowała najmłodszym za ich zaangażowanie i promowanie gminy Perzów.

Warto dodać, że wystawa prac dostępna jest w galerii Gminnego Ośrodka Kultury dla wszystkich, warto przechodząc obok siedziby GOK-u wstąpić choć na chwilę i zobaczyć efekty pleneru malarskiego "Perzowskie impresje". Wystawie towarzyszy publikacja, która stanowi zapis wrześniowego pleneru, jak również prezentuje miniatury prac składających się na wystawę.

Artyści biorący udział w plenerze malarskim "Perzowskie impresje" organizowanym w dniach 15-16.09.2012: Anna Udała, Bożena Lewicka, Eldegarda Lenczewska, Henryk Bajor, Jan Kasendra, Janina Gorzendowska, Justyna Marczak, Kazimierz Nowak, Krystyna Macioszczyk, Krystyna Sumisławska, Magdalena Domagalska-Krytkowska, Maria Adamek, Maria Banasiak, Maria Pacyna, Monika Janiec, Natalia Wabnic, Ryszard Zięba, Władysław Patysiak, Zenon Kasprzak
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama