- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Uczcili uchwalenie Konstytucji 3 Maja


222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono w Baranowie

O godzinie 12:00 Sekretarz Gminy Marek Potarzycki, Radny Stanisław Gruszka, Dyrektor Gimnazjum w Mroczeniu Ewa Bagińska wraz z uczniami z pocztem sztandarowym, nauczyciele i uczniowie z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół w Baranowie oraz Strażacy OSP w Baranowie z pocztem sztandarowym przybyli pod pomnik, gdzie złożyli wiązanki kwiatów i odśpiewali hymn narodowy. Następnie wspólnie pod przewodnictwem Proboszcza Księdza Kanonika Jerzego Kondala odmówiono modlitwę za ojczyznę.

W 1791 roku, u schyłku I Rzeczpospolitej, Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą polską ustawę zasadniczą, zwaną "Konstytucją 3 maja". Była to pierwsza w Europie i druga na świecie - po konstytucji Stanów Zjednoczonych - ustawa zasadnicza określająca podstawy ustroju państwowego i społecznego. Jej autorami byli król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Konstytucja stanowiła istotny akt prawny, który stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego, jedności i siły naszego narodu. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 roku, święto 3 Maja jest świętem narodowym.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama