Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Zagrali o puchar wójta

W minioną sobotę ponad 100 pingpongistów i pingpongistek przez pięć godzin zmagało się w I Mistrzostwach Gminy o Puchar Wójta. Turniej rozegrany został w nowej sali gimnastycznej w ZS w Łęce Mroczeńskiej i do ostatniej piłeczki obfitował w gorące emocje

Męskie finały rozstrzygnięte zostały po pięciosetowej walce. Cieszy szczególnie udział pań w zawodach. Mistrzowski turniej od początku do samego końca obserwował sekretarz Gminy Marek Potarzycki. On też wspólnie z p. dyrektor szkoły Iloną Grzonką otworzył i zamknął zawody.

Z pewnością największym zaskoczeniem był triumf Stefana Pucały. W kategorii +50 do walki stanęło 15 zawodników i z pewnością mało kto stawiał na p.Stefana, bo znamy go raczej z wyczynów futbolowych. Tymczasem p.Stefan szybko przemknął przez eliminacje, w półfinale wygrał z Ireneuszem Dudziakiem z Mroczenia, a kropkę nad i postawił w ostatnim pojedynku, gdzie na przewagi wygrał z Arkadiuszem Kibortem. Przedsmak emocji ligowych mieliśmy w kat. 36-50. Krzysztof Rabiega nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. Prawdziwą ozdobą zawodów były jego pojedynki z Piotrem Korczakiem z Baranowa. Rewelacyjnie zaprezentowały się panie. Co prawda na starcie mistrzostw zameldowały się tylko cztery pingpongistki, ale i tu nie brakowało sportowych emocji. Tytuł mistrzowski w wielkim stylu wywalczyła Alicja Nawrot z Mroczenia. Sobotniemu turniejowi towarzyszyły rodzinne akcenty i takaż atmosfera. Żmudnej drodze Krzysztofa Rabiegi do triumfu przyglądali się pilnie dwaj synowie. Starszy – Bartek – ma już na swoim koncie kilka pingpongowych medali. Jesienią zdobył złoto Mistrzostw Rejonu Kaliskiego w drużynie, a w finale wojewódzkim wskoczył wraz z kolegami na 5. miejsce. Młodszy – Tobiasz – uwijał się przy organizacji zawodów. Henryk Sibera z Baranowa do Łęki przyjechał z żoną. Po zawodach swój puchar za III miejsce postawił pewnie obok dyplomu małżonki. Do turnieju zgłosiło się aż troje przedstawicieli p.Góreckich. - Tacie coś przeszkodziło w przyjeździe tutaj, ale z bratem postaramy się przywieźć do domu jakiś puchar - zapowiadała Weronika. Jej brat Marcin triumfował w kat. 17-35 a ona zdobyła srebro wśród pań.