- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Baranów: Zatrzymani na gorącym uczynku

Łącznie 7 zarzutów sformułowali kępińscy policjanci przeciwko dwóm młodym mężczyznom, którzy wspólnie dokonali kradzieży elementów przepompowni ścieków w Baranowie, 19 sierpnia br.

19 sierpnia br. oficer dyżurny KPP w Kępnie został powiadomiony o włamaniu do przepompowni ścieków, w Baranowie na Os. Murator. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że w godzinach między 10 .00 a 11.30 nieustaleni sprawcy dokonali urwania kłódki zabezpieczającej pokrywę studni przepompowni ścieków a następnie dokonali kradzieży elementów przepompowni wykonanych ze stali nierdzewnej. Szkody wyniosły ponad 2000 zł.

Po godz.12.30, policjanci KPP Kępno, którzy przebywali w rejonie miejsca włamania zauważyli dwóch mężczyzn posiadających przy sobie różne metalowe elementy. Pierwszy z nich, 24-latek z Wrocławia, przebywający obecnie w Kępnie, wiózł na rowerze dwie długie, około 3 metrowe, stalowe rury. Drugi – 32-latek z Kępna, również na rowerze, wiózł zwój drutu miedzianego, opierzenie włazu do studzienki oraz drabinę metalową.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Ostatecznie przyznali się nie tylko do tego włamania. Policjanci udowodnili im bowiem kilka innych przestępstw kradzieży dokonanych w sierpniu tego roku. Na długiej liście przedmiotów skradzionych w różnych rejonach gminy Kępno i Baranów znalazły się stalowe kute kraty okienne o wartości ponad 3000 zł, taczki i sprzęty tynkarskie o wartości niemal 500 zł, metalowy sejf o wartości 1100 zł, właz ze stali nierdzewnej wraz z ramą zabezpieczający studzienkę przepompowni ścieków o wartości 1200 zł oraz inne elementy studzienki przepompowni ścieków (w tym drabinę, uchwyty, stalowe rury) o wartości ponad 1200 zł.

24-letni Wrocławianin usłyszał łącznie 4 zarzuty kradzieży, a jego kolega z Kępna o jeden mniej. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama