- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Będą usuwać azbest

19 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbył się Zjazd Sołtysów Powiatu Kępińskiego. Zebranych powitał Prezes Rady Powiatowej Maciej Baciński

W spotkaniu wzięło udział 36 sołtysów z terenu naszego powiatu a także przedstawiciele wszystkich gmin oraz instytucji związanych z rolnictwem. Głównym tematem zjazdu był PROGRAM USUWANIA AZBESTU I WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST DLA POWIATU KĘPIŃSKIEGO NA LATA 2012-2032, w szczegóły którego wprowadził zebranych Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz wraz z Naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa Markiem Oresiem. Jak mówił starosta W 2013 roku rozpoczynamy proces usuwania azbestu. Powiat zaproponował gminą wspólnie rozwiązanie problemu mające na celu oczyszczanie powiatu z azbestu oraz wyeliminowaniu szkodliwego wpływu i niebezpiecznych dla zdrowia skutków jego działania. Przeznaczymy na tą walkę około 13,5 mln zł. Będziemy chcieli pozyskać środki z zewnętrznych programów a także uruchomić kampanię informacyjno - edukacyjnej skierowaną do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków i instalacji posiadających wyroby zawierające azbest. O szczególnej szkodliwość azbestu i jego szkodliwym wpływie na człowieka w dalszej części zjazdu mówił Andrzej Zalesiński z Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp.

W następnej części Wicestarosta Ryszard Dachowski wprowadził zebranych w temat naziemnej telewizji cyfrowej zgodnej z międzynarodowym standardem DVB-T. W związku z zakończeniem pierwszej fazy wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, sołtysom wręczono ulotki informacyjne dla mieszkańców swoich wsi.

www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama