- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Akustycznie, twórczo i muzycznie z ARTwarium

Wiadomo nie od dziś, że młodzieżowe stowarzyszenie ARTwarium skupiające wokół siebie młodzież z całego regionu kępińskiego wyrasta swoim korzeniami z działalności muzycznej. Również w jesienno – zimowym sezonie projektowym nie zapomnieli oni o potrzebie dalszego rozwijania ciekawych pomysłów w tej branży kulturalnej

Wraz z grupą inicjatywną „sofresh project” stowarzyszenie - w roli patrona zrealizowało projekt pod nazwą „Backstage muzyczny”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2014. Grupę inicjatywną tworzyły trzy osoby, które są członkami młodzieżowego zespołu SoFresh. Członkowie zespołu od 2011 r. brali udział w szeregu projektów kulturalno – społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz instytucje samorządowe. Projekt składał się z trzech głównych komponentów: warsztaty muzyczne – katedra muzyczna radia BRALIN FM, warsztaty muzyczne – backstage zespołów oraz produkcja utworów akustycznych. Kwota otrzymanej mikrodotacji to 5 000,00 zł.

Od połowy września do końca listopada dzieci i młodzież uczestniczyła w poszczególnych panelach warsztatowych, które odbywały się w Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” oraz w kinie w Bralinie. Swoim obszarem realizowane warsztaty obejmowały następujące bloki przedmiotowe oraz naukę gry na następujących instrumentach: instrumenty klawiszowe – pianino, organy, keyboard; instrumenty strunowe – gitara klasyczna, akustyczna, basowa i elektryczna; nauka śpiewu; nauka gry na perkusji. Zajęcia muzyczne charakteryzowały się specyficzną formułą i zostały zorganizowane w specjalnej postaci - była to próbą ukształtowania zespołu muzycznego od samego początku. Na zajęcia zgłaszały się dzieci i młodzież, które przez okres realizacji działań projektowych spróbowały podjąć wyzwanie ukształtowania grupy muzycznej w ramach wybranego stylu. Poszczególni instruktorzy objęli opieką merytoryczną uczestników.

Uczestnicy poznali podstawy konfiguracji i funkcjonowania systemów muzycznych, pracowali nad studyjnym systemem rejestracji i edycji dźwięku, montażem sekcji rytmicznej, wreszcie zajmowali się montażem utworu z kilku różnych jego wykonań (min. poprawa jakości nagrań, rejestracja i obróbka nagrań efektowych). Organizowane warsztaty spełniały rolę swoistego rodzaju lokalnej "kuźni", "katedry" młodych, uzdolnionych artystów, którzy otrzymali szanse nauki i rozwoju posiadanych umiejętności. Zaangażowani zostali lokalni młodzi fotografowie, muzycy, osoby wiążące swoją bliską przyszłość naukową ze szkołami aktorskimi, reżyserskimi itp.

Główna oprawa filmowa realizowanych akustycznie koncertów była realizowana przy pomocy specjalnie utworzonego młodzieżowego zespołu operatorskiego, który intensywnie kreował własny autorski pomysł na obraz montowanych materiałów filmowych. Uczestnicy zajęć uzyskali wiedzę i umiejętności o każdym z etapów powstawania krótkiego dzieła filmowego o specyficznej charakterystyce, od pisania mini scenariusza, aż po montaż i możliwość jego nakręcenia. Biorąc udział w przedsięwzięciu dostali szansę poznania zasady działania kamer i podstawowych programów do montażu, wcielili się w rolę reżysera, operatora kamery, scenarzysty, dźwiękowca i montażysty. „Chociaż od trzech lat realizujemy różnego typu projekty muzyczne nadal usiłujemy poprzez różne partnerstwa chociażby to z grupą nieformalną kształtować nowe, atrakcyjne, angażujące młode osoby rozwiązania. Zawsze brakuje młodym twórcom osób które mogą nadzorować ich działania („mentorów”), nadal istnieje potrzeba udostępniania odpowiednio wyposażonych miejsc do rozwijania umiejętności i prób. Istnieje ciągła potrzeba wymiany doświadczeń pomiędzy zespołami.” – komentuje Izabela Chwołka jedna ze współorganizatorek projektów realizowanych w ramach ARTwarium.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama