- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Próba odnalezienia zaginionych skrzypiec Stradivariusa

W sobotnie popołudnie, 17 października, dzieci i młodzież z Bralina i okolic dostała po raz kolejny szanse uczestnictwa w grze miejskiej organizowanej przez stowarzyszenie ARTwarium. Tym razem tematyka wydarzenia dotyczyła muzyki

Próba odnalezienia zaginionych skrzypiec Stradivariusa, 50 uczestników, 7 drużyn, trzy godziny intensywnej rywalizacji, dobra i pouczająca zabawa oraz szczęśliwe zakończenie. Tak w wielkim skrócie można streścić wielki finał gry miejskiej w Bralinie. To już kolejne tego typu wy-darzenie w naszym regionie zrealizowane przez młodzieżowe stowarzyszenie. "Był rok 1939. Sędziwy potentat zgromadził przy stole całą rodzinę. Za oknem słychać było wystrzały otaczającej miasto armii niemieckiej....Ostatnią moją miłością – tą której nikt mi nie odbierze – to moja muzyka. Tu przerwał i sięgnął po podłużny pakunek. Kiedy wydobył go na światło dzienne, przez sale przeszedł szmer. Tak – nie mylicie się – to mój Stradivarius. Odebrałem go tuż przed oblężeniem z depozytu w Muzeum Narodowym. Dziś mój wierny sługa Otto ukryje go na terenie mojego ukochanego miasta. Być może – kiedyś, gdy nasz kraj znów będzie wolny – któreś z Was je odnajdzie. Moim życzeniem, jest aby służyły polskim skrzypkom…" - tak zaczęła się wielka muzyczna rozgrywka w miasteczku.

W trakcie gry uczestnicy dostali do wykonania szereg zadań, dzięki którym zdobyli wskazówki umożliwiające im odnalezienie ukrytych skrzypiec. Wykonanie zadań było oceniane przez animatorów - wolontariuszy. Przed zespołem zostało m.in. postawione zadanie otwarcia sejfu, w którym znajdowały się przydatne w rozwiązaniu zagadki wskazówki. Aby sprostać temu zadaniu musieli rozwikłać zagadkę, której rozwiązaniem był kod do elektronicznego zamka. Ważny dla gry przedmiot został zagubiony w piasku. Zadaniem graczy było odnalezienie go wykorzystując do tego prosty w obsłudze wykrywacz metalu. Zespół miał za zadanie ułożyć własną choreografię ludowego tańca i nauczyć ją animatora. Po zdobyciu wszystkich wskazówek zespoły wyruszyły na poszukiwanie skrzypiec. Gracze otrzymali mapy przygotowane na bazie zdjęć satelitarnych z nani-sioną siatką ulic, obejmujące obszar gry. Na mapie zaznaczone były ważne dla przebiegu gry miejsca. Gracze otrzymali opracowaną graficznie kartę wyników, na której animatorzy notowali ich postępy w grze, podobnie opracowaną kartę z zasadami gry oraz telefonami informacyjnymi, pod którymi mogli zasięgnąć informacji lub wskazówek. Prócz wskazówek z pamiętnika znanego potentata z czasów wojny, można było liczyć na pomoc członków tajemniczego Bractwa. Nikt nie wiedział jak wyglądają, pojawiali się w najmniej spodziewanych momentach.

Uczestnicy byli zwykle podzieleni na rywalizujące ze sobą zespoły. Charakterystyczną cechą gier miejskich jest także specyfika wykonywanych zadań. Zwykle wymagają one kontaktów z przechodniami i mieszkańcami miasta: pożyczenia na chwilę jakiegoś przedmiotu, wykonanie czegoś wspólnie czy uzyskania istotnych dla gry informacji.

Dla zwycięzców finału gry przewidziane zostały cenne nagrody m.in.: wyjazd na wymianę międzynarodową, karnety do kina, bilety na wybrany koncert na terenie Polski. Całe warsztaty i gra odbywały się pod koordynacją członków stowarzyszenia ARTwarium. Uczestnikami finału byli dzieci, młodzież i nawet dorosłe osoby w wieku od 6 do 25 lat z całego regionu kępińskiego. Zadanie było dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Gminę Bralin. Organizowane gry cieszą się dużym zainteresowaniem różnych grup wiekowych stąd organizatorzy zapowiadają, że w następnym roku postarają się ponownie w nieszablonowy sposób przeprowadzić kolejną grę miejską. Tegoroczna gra miejska realizowana była przez firmę City Games.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama