- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Środki na lokalne inicjatywy

Środki finansowe z budżetu gminy Bralin przeznaczone na realizację zadań publicznych w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2014 roku zostały rozdysponowane. Na ten cel przeznaczona została kwota 20 tys. zł

W drugiej połowie lutego wójt gminy Bralin ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a jego rozstrzygnięcie miało miejsce 18 marca br. Na konkurs wpłynęło 5 ofert od pięciu stowarzyszeń. Komisja konkursowa do dofinansowania zaproponowała 4 z najwyżej ocenionych ofert.

Co zaoferują mieszkańcom lokalne stowarzyszenia w tym roku? Na jakie działania otrzymały wsparcie finansowe z budżetu gminy? O tym słów kilka poniżej.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Anny w Bralinie otrzymała dofinansowanie w kwocie 3.850 zł na „Organizację zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży oraz mieszkańców gminy Bralin”. Środki te przeznaczy na wyjazd zorganizowany dla czterdziestoosobowej grupy dzieci i młodzieży przynależącej do duszpasterstwa w parafii. W tym roku jako miejsce docelowe wybrano Kaczyn k. Kielc. Uczestnicy będą poznawać kulturę i historię regionu świętokrzyskiego, uczestniczyć w zajęciach rękodzielniczych, odbywać piesze wędrówki, wspólnie aktywnie spędzać czas wolny.

Stowarzyszenie ARTwarium na realizację zadania pn. „Backstage muzyczny” otrzymało 8.300 zł. W ramach projektu młodzi muzycy będą realizowali swoje artystyczne zamiłowania, nagrywając koncerty akustyczne i organizując kolejną edycję festiwalu Lokal. Ponadto otworzą katedrę muzyczną, w ramach której kształtować się będzie od podstaw zespół muzyczny. Poszczególni instruktorzy obejmą opieką merytoryczną wokalistów, gitarzystów, perkusistów, osoby grające na instrumentach klawiszowych.

Z kolei Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej będzie realizowało zadanie pn. „Opera, operetka, musical, czyli muzyczny sezon”. To ukierunkowana tematyczne oferta skierowana do mieszkańców gminy Bralin polegająca na przygotowaniu cyklu kulturalnych weekendów. Tym razem organizacja proponuje cztery wyjazdy, których tematem wiodącym będzie muzyka przez duże M, klasyczna, poważna, twórcy znani i uznani, utwory z kanonu światowej muzyki. Zaplanowane już zostały wyjazdy na operę „Carmen” i operetkę „Skrzypek na dachu”, następne niebawem. Stowarzyszenie na ten cel otrzymało dotację w wysokości 4.000 zł

Akcja Katolicka Diecezji Kaliskiej oddział braliński otrzymała dofinansowanie w kwocie 3.850 zł do organizacji dwóch wycieczek turystyczno-krajoznawczych. Ich adresatami będą dzieci z rodzin wielodzietnych, niżej uposażonych, zagrożonych. Dwie 45-osobowe grupy wyjadą do Kalisza, Konina i Lichenia oraz na Górę Świętej Anny i do Muzeum Wsi Opolskiej.

Ze względów formalnych dotacji nie otrzymał MUKS „Sokół” Bralin, który złożył ofertę na organizację wycieczki krajoznawczej w okolice Kielc i Sandomierza.

Należy również wspomnieć, że na początku marca br. stowarzyszenie ARTwarium złożyło ofertę w trybie pozakonkursowym na realizację zadania pn. „ART – MUSIC – DANCE, czyli taniec na falach BRALIN FM”, na które otrzymało dofinansowanie w wysokości 10.000 zł. Dzięki tym środkom ARTwarium realizuje warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, kontynuuje działalność radia BRALIN FM, przygotuje koncert tematyczny.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama