- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Bralin: Warsztaty z gry miejskiej już startują!

W tym tygodniu w Bralinie startuje kolejna ciekawa inicjatywa Urzędu Gminy Bralin i stowarzyszenia ARTwarium. Mimo, że Bralin jest gminą wiejską nic nie stanęło na przeszkodzie, by w tej miejscowości zorganizować grę miejską

Po zrealizowaniu pierwszego etapu gminnego projektu: „Zagraj w bezpieczne w gminie Bralin” polegającego na przeprowadzeniu serii warsztatów z zakresu bezpieczeństwa, przyszedł czas na pionierską w regionie grę miejską, której finał odbędzie się w przestrzeni gminy Bralin. Drugim etapem będą warsztaty gry miejskiej łączącej w sobie cechy podchodów, happeningów ulicznych, gier komputerowych i planszowych, fabularyzowanego zwiedzania, zadań i gier terenowych. Elementy gry zostaną opracowane przez uczestników, jednak cała praca odbywać się będzie pod opieką profesjonalnych animatorów.

To jak w praktyce wygląda gra miejska starał się przybliżyć nam Dawid Kosakiewicz, koordynator projektu Uczestnicy są zwykle podzieleni na rywalizujące ze sobą zespoły. Poruszają się po mieście opierając się na mapie, którą wraz ze wskazówkami i zasadami otrzymują na początku gry. Obszar na jakim toczy się gra zależy od sposobu przemieszczania się zespołów, mogą poruszać się pieszo ale także rowerami czy samochodami. Na mapie zwykle zaznaczone są punkty istotne dla przebiegu gry i zwycięstwa. Zespoły, aby osiągać postępy w grze muszą zdobywać informacje, przedmioty zazwyczaj poprzez wykonanie konkretnych zadań. Charakterystyczną cechą gier miejskich jest także specyfika wykonywanych zadań. Zwykle wymagają one kontaktów z przechodniami i mieszkańcami miasta: pożyczenia na chwilę jakiegoś przedmiotu, wykonanie czegoś wspólnie czy uzyskania istotnych dla gry informacji.

Taka gra miejska może być samą w sobie bardzo ciekawą formą aktywności, mimo to dla zwycięzców finału gry przewidziane zostały cenne nagrody. Pierwsze spotkanie w czwartek 11 września (czwartek) w świetlicy Profilaktyczno – Środowiskowej „Tęcza” w Bralinie. Całe warsztaty i gra odbywać się będą pod koordynacją partnera projektu stowarzyszenia ARTwarium, które stało się głównym inicjatorem podejmowanych w tym zakresie działań wśród młodzieży. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu dzieci i młodzież (7 – 30 lat) z całego regionu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama