- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Czy w Kępnie zostanie powołany Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności?

  • źródło: www.kepno.com.pl
    źródło: www.kepno.com.pl

W czwartek, 27 października, odbyła się XII sesja Rady Powiatu Kępińskiego. Podczas obrad starosta kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz poinformował radnych, że najprawdopodobniej od kwietnia 2012 roku, w Kępnie zacznie działać Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Starosta zawiadomił radnych, że 15 października br., spotkał się z Wojewodą Wielkopolskim – Piotrem Florkiem, któremu złożył wniosek w tej sprawie. Obecnie wniosek jest w trakcie analizy. Wszystko wskazuje na to, że siedzibą Zespołu będą pomieszczenie po Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, której biuro mieściło się w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kępnie, zlokalizowanym w Mianowicach. Budynek ten został już sprawdzony przez specjalną komisję wojewody, która orzekła, że pomieszczenie spełniają stawiane im wymogi. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu kępińskiego, którzy obecnie muszą jeździć do Ostrzeszowa, co stanowi dla wielu duże utrudnienie.

Podczas obrad radni podjęli również uchwałę w sprawie wyrażenie zgody na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Gminy Baranów. Gminie Baranów ma zostać przekazana działka, mieszcząca się w miejscowości Grębanin, zwana Skwerem Piotra Potworowskiego. Zgodnie z podjętą uchwała, nieruchomość ta powinna być wykorzystana na cele publiczne tj. plac zabaw dla dzieci oraz miejsce wypoczynku dla dorosłych. W przypadku niewykorzystania przez gminę nieruchomości na ten cel, darowizna podlegnie odwołaniu. Teraz do pełniej finalizacji przekazania nieruchomości, jest jeszcze potrzebna uchwała Rady Gminy w Baranowie oraz podpisanie umowy notarialnej.

Na sesji obecna również była senator-elekt Andżelika Możdżanowska, której starosta kępiński w imieniu całej rady powiatu pogratulowała zwycięstwa.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama