- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dni Ekonomii Społecznej w Kępnie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach

W tym roku, po raz drugi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim organizuje wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu Dni Ekonomii Społecznej. Tym razem będzie to cykl 7 konferencji i imprez towarzyszących, które odbywać się będą na przełomie września i października w 7 miastach regionu: Kępnie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Kaliszu, Koźminie i Ostrzeszowie.

Konferencja

Pierwsze wydarzenie cyklu Dni Ekonomii Społecznej organizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kępnie. Będzie to konferencja poświęcona możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020, która odbędzie się 19 września br. w godz. 10:00–13:00 w sali sesyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 5 w Kępnie. W konferencji wezmą udział reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego i instytucji rynku pracy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu. Zaproszeni eksperci przedstawią m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze.

Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Ważnym punktem będzie uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju podmiotów ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej. Do partnerstwa na terenie Powiatu Kępińskiego przystąpią: Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz, Gmina Baranów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie, Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, Kancelaria Audytorsko-Księgowa Irena Tomaszek, Spółdzielnia Socjalna POMOST, Spółdzielnia Socjalna JAŚMIN, Spółdzielnia Socjalna SZANSA, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi p. Kępnem oraz Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi.

Dla mieszkańców Kępna

Po południu, od godziny 14:30 na Kępińskim Rynku swoją działalność zaprezentują podmioty ekonomii społecznej powiatu kępińskiego: Spółdzielnia Socjalna POMOST, Spółdzielnia Socjalna JAŚMIN, Spółdzielnia Socjalna SZANSA, Klubokawiarnia Filiżanka, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Impreza zakończy się o godz. 17:30.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama