- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dni Perzowa jak zawsze udane

Do historii przeszła kolejna edycja Dni Gminy Perzów. Tegoroczna impreza główna odbywała się w dniach 5-6 lipca i jak zwykle przyciągnęła tłumy mieszkańców i gości. W programie znalazły się turnieje sportowe, pokazy, koncerty, loteria fantowa oraz plenerowa zabawa taneczna

W sobotę, 5 lipca na perzowskim Orliku odbyła się kolejna edycja nocnego turnieju piłki nożnej o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. W imprezie wzięło udział 12 drużyn, które rywalizowały w trzech grupach. Zwycięzcy każdej z grup spotkali się w rundzie finałowej, gdzie grali systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie, najlepsza okazała się drużyna Juniorzy Trębaczów, która nie dała szans rywalom. Wyłoniono także króla strzelców turnieju, którym z dorobkiem 8 bramek okazał się Dawid Ponitka z drużyny Dream Team Doruchów.

Równolegle na korcie tenisiści walczyli o puchar animatora sportu gminy Perzów. W turnieju wzięło udział 8 uczestników, a puchar za pierwsze miejsce powędrował w ręce Szymona Krzemienia.

W niedzielę, od godziny 7 rano tradycyjnie o puchar wójta rywalizowali wędkarze. Nad stawem w Miechowie rywalizowało niemal 30 adeptów wędkarstwa, spośród których najlepsi okazali się: Arkadiusz Domagała (Seniorzy) oraz Sebastian Zapolny (Juniorzy).

Od godziny 14.30 na terenach sportowych przy GOK w Perzowie odbywała się główna cześć imprezy, a organizatorzy zadbali, by nie zabrakło atrakcji – na szczęście tylko tych przewidzianych w programie. Były więc występy laureatów gminnego przeglądu piosenki, koncert zespołu wokalnego z GOK, występ zespołu Perzowianie, a także widowiskowe pokazy: karate oraz ratownictwa technicznego w wykonaniu członków OSP w Perzowie. Strażacy demonstrowali czynności podejmowane przy wypadkach drogowych, takie jak np. rozcinanie drzwi od samochodu, czy wydobycie ofiary zaklinowanej w aucie. Cała masa atrakcji dla dzieci, począwszy od dmuchanych zamków i zjeżdżalni, poprzez robienie zdjęć z dwumetrową „żywą” maskotką kępińskich policjantów, a kończąc na specjalnym bloku gier i zabaw z udziałem klaunów, powodowała, że najmniejsi mieszkańcy gminy również się nie nudzili. Nie próżnowano na boiskach, na których toczyły się turnieje: siatkówki plażowej oraz tenisa ziemnego. W tym pierwszym najlepsza okazała się para Dawid Parzonka i Michał Kokot (Wielki Buczek), która w finale pokonała parę Bartosz Balcer, Paweł Malicki (Wrocław). Z kolei w turnieju tenisa bezapelacyjnie najlepszy okazał się Oskar Tyma (Perzów).

Popołudnie należało do zespołów muzycznych, których tego dnia w Perzowie wystąpiło naprawdę wiele. Od godziny 17.30 publikę porwał zespół SoFresh, po nim odbył się koncert zespołu Caruso, a na kolejna grupa – sycowski Chwalisz Band dała niesamowitą dawkę energii perzowskiej publiczności. Po emocjach muzycznych nadszedł czas na inne emocje – te związane z loterią fantową, która jak co roku kusiła mnóstwem nagród. Wśród blisko 150 fantów znalazły się m.in.: kolacje dla dwóch osób, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, pakiety spożywcze, artykuły ogrodowe, a także nagrody główne: rower miejski i 40-calowy telewizor.

Po losowaniu nadszedł czas na koncerty gwiazd wieczoru. Jako pierwszy na scenę wkroczył zespół Verdis, którego przeboje wprawiły wszystkich w taneczny klimat. Tłum na parkiecie gęstniał z każdą minutą. Kolejny koncert – zespołu Modern Talking Imitation przypomniał największe hity niemieckiego duetu. Noc w rytmie disco trwała w najlepsze a zakończyła ją – tak samo jak całe Dni Perzowa – zabawa taneczna, prowadzona przez Daniela Tarchałę.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez zaangażowania i wsparcia wielu osób i instytucji. Organizatorzy składają wyrazy wdzięczności wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia imprezy.

Marcin Kowalski
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama