- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Do Monte Carlo przez Kępno

W poniedziałkowy wieczór, 4 czerwca 2012 r. na kępińskim Rynku usytuowane zostały FINISZ jednego i START kolejnego etapu międzynarodowego Rajdu Pojazdów Elektrycznych Tallin – Monte Carlo 2012

Leżące na trasie rajdu Kępno stało się bowiem jednym z przystanków, na których uczestniczące w sportowych zmaganiach pojazdy tankowane były energią elektryczną.

6 pojazdów napędzanych energią elektryczną w okresie od 1 do 10 czerwca pokonuje trasę z Estonii przez Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię i Włochy do Monaco.

Tradycja międzynarodowego rajdu Tallin - Monte Carlo powstała w 1930 roku, kiedy to 28 samochodów wyruszyło po raz pierwszy z Estonii do Monaco. Rajdy te odbywały się corocznie przez następne kilkanaście lat, aż do wybuchu II wojny światowej. W 2011 roku imprezę tę postanowił reaktywować Burmistrz Tallina, nadając jej jednocześnie nowoczesny wymiar i ideę. Przeprowadzenie rajdu samochodów z napędem elektrycznym ma przyczynić się do rozwoju współpracy między regionami Europy oraz promocji innowacyjnych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Przystanek w Kępnie dla pojazdów uczestniczących w tegorocznym rajdzie przygotowany został przez Urząd Miasta i Gminy w Kępnie. Oczekiwaniu na uczestników rajdu towarzyszył pokaz zdalnie sterowanych modeli samolotów, śmigłowców i samochodów wykonanych w modelarni działającej przy Kępińskim Ośrodku Kultury. Przedstawiona została również pantomima ekologiczna pn. „Pomóżmy Ziemi” przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kępnie pod opieką nauczycielek – Aliny Góreckiej oraz Zofii Skotnik.

Pierwsze samochody dotarły do Kępna około godziny 22:00. Zebrani na kępińskim Rynku mogli podziwiać wspaniałe elektryczne modele m. in. sportową Teslę Roadster oraz odrestaurowaną zabytkową Pobedę.

W związku z zakończeniem kolejnego etapu rajdu zwycięzcom wręczone zostały nagrody. Obecny na Rynku Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Szymon Szczęsny podziękował organizatorom z zagranicy. Na ręce komandora rajdu przekazana została statuetka łabędzi kępińskich. Goście także nie przyjechali z pustymi rękoma i pozostawili w naszym mieście między innymi pamiątkowe zdjęcie Tallina.

Po odpoczynku i naładowaniu akumulatorów samochody uczestników i organizatorów rajdu wyruszyły w dalszą trasę. Ich kolejnym celem był Wrocław.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama