- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dofinansowanie dla SPZOZ w Kępnie

  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
W czwartek 06 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę nr 2 podmiotów, które uzyskały dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Priorytet IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego w zakresie wsparcia istniejących szpitalnych oddziałów ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk wstępnej intensywnej terapii.

Miło nam poinformować, że w ramach ww. naboru na 11 miejscu listy rankingowej znalazł się wniosek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie dotyczący budowy lądowiska wyniesionego dla śmigłowców ratowniczych wraz z niezbędną infrastrukturą na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w kwocie 2 307 750,00 złotych, przy wkładzie własnym szpitala wynoszącym 407 250,00 złotych.
Realizacja zadania zakłada budowę wyniesionego lądowiska dla śmigłowców wraz z niezbędną infrastrukturą, na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Lądowisko zlokalizowane będzie na dachu budynku szpitala. Płyta lądowiska będzie mieć wymiary około 21x21 metrów. Komunikację z płytą lądowiska zapewni winda i klatka schodowa ewakuacyjna. Zarówno do windy, jak i klatki schodowej prowadzić będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe. Zakres zadania obejmuje również przebudowę istniejącej windy, budowę klatki ewakuacyjnej, montaż sieci i urządzeń potrzebnych do obsługi lądowiska.
Pozyskane dofinansowanie przyczyni się do poprawy standardu świadczonych w Kępnie usług medycznych oraz, co szczególnie ważne, stanowi kolejny krok w rozwoju zakresu świadczeń realizowanych przez Szpitalny Oddział Ratunkowy.www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama