- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

DPS w Rzetni po przebudowie i remoncie

8 października 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie budynków pałacu i pawilonu Domu Pomocy Społecznej w Rzetni po wykonanej przebudowie oraz remoncie

Należy przypomnieć, że pierwsze prace remontowe miały miejsce w 2000 r. kiedy to zlikwidowano bariery architektoniczne w budynku pawilonu Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Inwestycja ta została współfinansowana ze środków PFRON w kwocie ponad 90 tys. zł. Następnie na przełomie 2002 i 2003 roku przebudowano i zmodernizowano placówkę oraz wykonano drogę wewnętrzną przy budynku pawilonu. Prace te pozwoliły na zrealizowanie jednego z wielu niezbędnych standardów umożliwiających funkcjonowanie jednostki, tj. uzyskano powierzchnię mieszkalną na jednego przebywającego w DPS powyżej 6 m2. Warto nadmienić, że cała inwestycja była wykonana ze środków Powiatu a jej koszt w latach 2002 – 2003 wyniósł 413 tys. zł.

Kolejnymi pracami wykonanymi w 2012 roku w DPS w Rzetni było utworzenie sal rehabilitacyjnych i teraupetycznych. Przebudowane i wyremontowane w tym celu zostały trzy pomieszczenia. Dostosowano również budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez m.in. przystosowanie łazienek, instalację dźwigu osobowego, wyposażenie budynku w system przyzywowo – alarmowy i alarmowo – przeciwpożarowy, remont i wyposażenie pomieszczeń oraz rozbudowę budynku o pomieszczenie kotłowni. Na realizacje powyższej inwestycji pozyskano dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości ponad 73 tys. zł. Natomiast łączna kwota inwestycji wyniosła pond 530 tys. zł (w koszt zaliczono prace budowlane wraz z nadzorem inwestorskim).

Następnie w 2013 r. wykonano prace termomodernizacyjne wraz z remontem budynku pawilonu mieszkalnego Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Koszt tego przedsięwzięcia opiewał na kwotę ponad 343 tys. zł. Inwestycja ta również została sfinansowana ze środków własnych Powiatu.

Nie było to ostatnie przedsięwzięcie, gdyż w kolejnym roku wykonana została również termomodernizacja budynku pałacu. Prace budowlane objęły ocieplenie dachu i stropu poddasza oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dodatkowo przeprowadzono prace remontowe jak m.in. malowanie elewacji. Ostatecznie pałac Domu Pomocy Społecznej w Rzetni został oddany do użytkowania w październiku 2014 roku. Wartość robót budowlanych wyniosła ponad 400 tys. zł. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane w ramach tzw. „Zielonych inwestycji” czyli projektu realizowanego pod nazwą: „Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Kępińskiego”.

Warto nadmienić, że wartość wszystkich prac termomodernizacyjnych w ramach projektu „Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Kępińskiego” opiewała na kwotę 3 mln 652 tys. zł. Dofinansowanie w formie dotacji wyniosło 1 mln 095 tys. zł, a dofinansowanie w formie pożyczki 1 mln 975 tys. zł.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz inwestycje wykonane w Domu Pomocy Społecznej mają służyć lokalnej społeczności, a przede wszystkim mieszkańcom DPS. Powiat przez minione lata nie był bierny wobec istniejących potrzeb tylko aktywnie działał na rzecz rozwiązania tych problemów.

Podczas spotkania dyrektor DPS w Rzetni Małgorzata Wiśniewska wyraziła również swoją ogromną wdzięczność za zrealizowane przedsięwzięcie i gorąco podziękowała staroście oraz innym osobom zaangażowanym w realizację inwestycji.

Na zakończenie podopieczni DPS zaprezentowali przed przybyłymi gośćmi krótką scenkę i kilka wykonanych ręcznie przez siebie ozdób pokazując tym samym nabyte umiejętności.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama