- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Baranów

W poniedziałek, 15 października br., w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu odbyła się gminna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zebranych na uroczystości powitała Dyrektor Gimnazjum Ewa Bagińska. W tym ważnym, nauczycielskim święcie udział wzięli: Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska – Siwek, Przewodnicząca Rady Gminy - Anna Brust, Sekretarz Gminy - Marek Potarzycki, Przewodnicząca Komisji RG ds. Oświaty, Zdrowia, Sportu, Kultury i Opieki Społecznej - Halina Domagała, Gminny Komendant OSP – Andrzej Lamek, Kierownik Zespołu Obsługi Szkół w Baranowie- Sylwia Szmaja, dyrektorzy szkół gminy Baranów, wyróżnieni nauczyciele z okolicznych szkół podstawowych, emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców Gimnazjum w Mroczeniu oraz pracownicy szkoły.

Po powitaniu gości Dyrektor Ewa Bagińska, podkreślając rolę jaką pełni edukacja w życiu każdego narodu, zaprosiła na krótką lekcję historii o początkach tworzenia systemu szkolnictwa w naszym kraju – powstania Komisji Edukacji Narodowej. Skierowała też wyrazy podziękowania dla wszystkich ludzi, którym bliska jest sprawa nauczania i wychowania przyszłych Polaków.

W części oficjalnej Wójt Gminy Pani Bogumiła Lewandowska – Siwek wręczyła Nagrody Gminy Baranów wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom. W tym roku nagrody otrzymali:

- Teresa Mazurkiewicz (Dyrektor Zespołu Szkół w Baranowie im. Powstańców Wielkopolskich)
- Barbara Wilk (Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grębaninie)
- Alojzy Piasecki (Dyrektor Zespołu Szkół w Donaborowie)
- Ewa Przybylska (nauczycielka Zespołu Szkół w Donaborowie)
- Lucyna Giebel (nauczycielka Zespołu Szkół w Łęce Mroczeńskiej)
- Jarosław Kupczak (nauczyciel Zespołu Szkół w Słupi p. Kępnem)

Dyrektor Gimnazjum Ewa Bagińska podziękowała swoim współpracownikom za kolejny rok sumiennej pracy i jak co roku wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom: Justynie Kasprzak – Bańkowskiej, Danucie Matuszewskiej, Małgorzacie Paruszewskiej, Jerzemu Mosiowi, Kazimierzowi Orszulakowi oraz pracownikom obsługi: Ewie Jędrzejewskiej i Beacie Kobzie.

Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Baranów, Przewodnicząca Rady Gminy, Przewodnicząca Komisji RG ds. Oświaty i Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum w Mroczeniu, którzy złożyli wszystkim pracującym na rzecz oświaty w naszej gminie życzenia wielu sukcesów w pracy pedagogicznej i w życiu osobistym.

W drugiej części uroczystości młodzież Gimnazjum słowem i piosenką podziękowała pedagogom za ich codzienny trud. Część artystyczną, dekorację i oprawę muzyczną przygotowały: Małgorzata Mikoś, Urszula Barteczka i Joanna Gruszka.

Na koniec spotkania każdego z gości uczniowie szkoły obdarowali kwiatami, po czym Dyrektor Szkoły zaprosiła obecnych na poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli.

UG w Baranowie
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama