- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Festyn wiejski w Grębaninie

Mieszkańcy Grębanina 18 sierpnia w niedzielne, słoneczne popołudnie mieli okazję gościć na kolejnym festynie wiejskim pn. Grębaniński Puchar Lata 2013. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowały się wszystkie organizacje i instytucje, które działają na terenie tej miejscowości, a którym dobro tej wspólnoty leży na sercu.

Przygotowanie takiego przedsięwzięcia nie jest prostą sprawą. Jak się jednak okazało Zarząd miejscowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kamyk”, zmobilizował wszystkie grębanińskie siły. Organizatorami festynu byli UKS „ Kamyk ”, Szkoła Podstawowa, Fundacja „Nasza Codzienność”, panie skupione w Kole Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka z sołtysem Romanem Mejzą na czele. W festynie udział wziął również ksiądz Stanisław Borowicki proboszcz z grębanińskiej parafii.

Celem festynu było rozwijanie i pielęgnowanie wartości rodzinnych oraz katolickich, a ponadto budowanie jedności we wsi, popularyzacja sportu i zacieranie różnic pokoleniowych.

Przez cały okres wakacji blisko 40 dzieci szkolnych w każdy wtorek pilnie trenowało piłkę nożną pod okiem Krzysztofa Stempniaka, jednego z zapaleńców piłki kopanej.

Jak przystało na wiejski festyn, nie zabrakło na nim dobrej strawy: ciasta domowego wypieku, napojów chłodzących oraz kawy, nieco bardziej głodni mogli posilić się kiełbasą z grilla.

W programie festynu organizatorzy przewidzieli ciekawe atrakcje i dobrą zabawę. Mogliśmy podziwiać umiejętności piłkarskie uczniów miejscowej szkoły, pograć w siatkówkę, ringo lub siatko-nogę oraz kometkę. Na zakończenie odbył się mecz piłkarskich weteranów, którzy jeszcze raz pokazali klasę swych piłkarskich umiejętności.

Medale z rąk Barbary Wilk – dyrektora miejscowej szkoły, radnego Gminy Baranów Pawła Stasiaka oraz Romana Mejzy, sołtysa wsi otrzymały wszystkie maluchy, biorące udział w zawodach. Okazały Puchar Lata Grębanin 2013 ksiądz proboszcz Stanisław Borowicki wręczył Idziemu Mejzie kapitanowi drużyny futbolowych dinozaurów, dawniej siejącemu postrach na boisku. Organizatorzy zadbali również o zabezpieczenie medyczne, które legło na barkach Zygmunta Gąski licencjonowanego ratownika medycznego. Na szczęście obyło się bez jego interwencji.

-Z przyjemnością oglądało się spontaniczność, entuzjazm i zaangażowanie naszych maluchów. Sport uczy pokory i wychowuje, zmusza do samodyscypliny i odpowiedzialności za grupę. Co pomaga również radzić sobie w życiu dorosłym. Tak więc naprawdę warto go uprawiać i to od najmłodszych lat– mówił Jan Wawrzyniak prezes UKS Kamyk, podczas ceremonii dekorowania dzieci.

Obiekty sportowe zostały przygotowane pod kierownictwem Roberta Szuberta i Macieja Kamińskiego dwóch wielkich zwolenników odbudowania piłkarskiej drużyny seniorów w Grębaninie.

Jak widać, wspólnymi siłami wiele można zdziałać. Liczą się dobre chęci i praca, a raczej współpraca pomiędzy ludźmi i różnymi środowiskami. To jedyny sposób na sukces.

Nadmienić wypada, że miejscowy UKS „ KAMYK ” to pierwszy uczniowski klub sportowy, który zaistniał na terenie gminy Baranów. Jego powstanie datowane jest na wrzesień 1998 roku. To właśnie za jego przyczyną ściągnięto do Grębanina z różnych instytucji sprzęt sportowy, taki jak komplet sprzętu do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, stoły do gry w tenisa stołowego, siatkówkę, wyposażenie salki korekcyjnej, sprzęt ogólnorozwojowy. Wartość pozyskanego sprzętu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Korzystają z niego przede wszystkim dzieci z grębanińskiej placówki. Dodać należy również, że jest to sprzęt posiadający wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa.

Niech więc będzie więcej takich inicjatyw, które służą dla dobra ogółu, umacniają więzi międzyludzkie i dają radość wszystkim mieszkańcom. Według ostatnich informacji w miesiącu październiku odbędzie się zebranie, w sprawie zarejestrowania w lidze piłkarskiej drużyny seniorów, na które serdecznie zapraszamy.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama