- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Finał gry miejskiej w Bralinie

Próba ocalenia miejscowości przed wielkim nieszczęściem, 50 uczestników, 9 drużyn, dwie godziny intensywnej rywalizacji, niezliczone godziny prac warsztatowych nad autorskim scenariuszem, dobra i pouczająca zabawa oraz szczęśliwe ocalenie przed zagładą. Tak w wielkim skrócie można streścić wielki finał gry miejskiej w Bralinie. Pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie miało miejsce w sobotnie popołudnie 18 października

Czas zagłady nadciągnął nad Bralin w sobotę o godz. 15.00. O tej godzinie, na rynku w Bralinie spotkali się ludzie gotowi powstrzymać szaleńca, który chciał ukarać ich miejscowość. Mówimy tutaj o grze miejskiej, która odbyła się w Bralinie w ramach projektu „Zagraj w bezpieczne w Gminie Bralin”. Na potrzebę przeprowadzenia gry otwarto specjalny profil szaleńca na portalu społecznościowym facebook. Jednocześnie w radiu internetowym BRALIN FM systematycznie dwa razy w tygodniu pojawiały się specjalne wstawki informujące o działalności szaleńca w okolicy. Ten uliczny kaznodzieja – szaleniec stał się bohaterem autorskiego scenariusza gry miejskiej. Przed finałem odbyto serię czterech spotkań warsztatowych prowadzonych przez animatorów z firmy Zebra Projekt z Warszawy. Podczas warsztatów uczestnicy m.in. wzięli udział w sms-owej grze terenowej, poznali rodzaje gier na świecie, tworzyli fabułę, schematy gry, decydowali o przestrzennym wykorzystaniu terenu do gry, kreowali zadania oraz zajęli się promocją przedsięwzięcia. Powstała strona internetowa gdzie na bieżąco przygotowywano się do finału. Zwycięzcami finału gry została drużyna SoFresh. Na drugim miejscu uplasowała się team Maślanka natomiast ostatnie miejsce na podium należało do Niekaralnych. Cała gra była autorską koncepcją uczestników projektu – dzieci i młodzieży. Gra miejska to nie tylko samo wydarzenie, ale też długie przygotowania uczestników pracujących pod opieką animatorów. Taka gra miała być sama w sobie bardzo ciekawą formą aktywności jednocześnie nosić za sobą miała walor edukacji pozaformalnej – mówi Dawid Kosakiewicz – koordynator projektu. Dla zwycięzców finału gry przewidziane zostały cenne nagrody m.in.: drukarki, słuchawki muzyczne, zestawy nagłośnieniowe, odtwarzacze mp3, radiomagnetofony, nawigacje samochodowe i wiele innych wartościowych niespodzianek. Całe warsztaty i gra odbywały się pod koordynacją partnera projektu stowarzyszenia ARTwarium, które stało się głównym inicjatorem podejmowanych w drugim etapie projektu działań wśród młodzieży. Uczestnikami finału byli dzieci, młodzież i nawet dorosłe osoby w wieku od 10 do 30 lat z całego regionu kępińskiego.

Przypomnijmy, iż Gmina Bralin jest jednym z trzech podmiotów z Województwa Wielopolskiego, który dostał dofinansowanie na realizowane zadanie. Całość zadania to kwota 72 150,00 zł w tym otrzymano 57 720,00 zł dofinansowania (pozostałe 14 430,00 zł to 20% wkład własny gminy). Projekt „Zagraj w bezpieczne” składa się z dwóch głównych komponentów: realizacji warsztatów tematycznych z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci, młodzieży i osób starszych – seniorów, nauczycieli, rodziców (narkomania i środki psychoaktywne, wykorzystywanie seksualne i prostytucja wśród dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo trzeciego wieku a problem przemocy i przestępczości) oraz przygotowaniu i realizacji „gry miejskiej” związanej z ową tematyką. Warsztaty pierwszego etapu prowadzone były przez specjalistów współpracujących z Uniwersytetem Wrocławski - Wydział Nauk Społecznych.

Projekt zakłada również zwiększenie bezpieczeństwa miejscowości Bralin poprzez instalację monitoringu boiska sportowego Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” Bralin, obiektu skateparku oraz monitoringu drogi do szkół na terenie gminy. Oprócz tego zaplanowano powstanie autorskiego komiksu przygotowanego przez młodzież w tematyce bezpieczeństwa.

Projekt jest realizowany w ramach dofinansowania Rządowego Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań program pn. „Razem bezpieczniej”.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama