- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Gimnazjaliści z Perzowa na Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich

W dniach od 25 do 27 maja bieżącego roku odbył się XX Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Starogardzie Gdańskim

Uczennice Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Perzowie Dorota i Jagoda Kocańda wraz z opiekunem – Mieczysławą Ignasiak wzięły udział po raz pierwszy w takiej uroczystości. Warunkiem uczestnictwa był udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, czyli Szkołę Podstawową nr 1 im. H. Sienkiewicza w Starogardzie Gdańskim.

Na zlocie zjawili się przedstawiciele 42 szkół z różnych zakątków Polski. Wszystkich łączy wspólny patron, wielki człowiek, Polak, patriota. Celem corocznych spotkań jest nie tylko bliższe poznanie życia i twórczości swojego patrona, ale także wymiana doświadczeń, spotkania z ciekawymi ludźmi, poznanie tradycji różnych miejscowości, regionu.

Pierwszego dnia udaliśmy się do kościoła św. Mateusza na mszę św. Uroczyste otwarcie Zlotu miało miejsce w kinie „Sokół” – relacjonuje Mieczysława Ignasiak. Wysłuchaliśmy kilku przemówień, wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, obejrzeliśmy część artystyczną i koncert zespołu muzycznego. Po zakończeniu uroczystości opiekunowie udali się na „bankiet”, natomiast młodzież pod opieką nauczycieli z miejscowej szkoły została przewieziona autokarami na dyskotekę. „Bankietem” nazwali organizatorzy kolację i niezwykłe przedstawienie o zabarwieniu satyrycznym, w którym aktorami byli nauczyciele z panem dyrektorem starogardzkiej szkoły. Podczas pobytu widzieliśmy piękne nadmorskie miasto, odrestaurowane kamieniczki, Kościół Mariacki, Muzeum Bursztynów, płynęliśmy także statkiem „Galeon Lew”, a rejs na trasie Gdańsk-Wersterplatte-Gdańsk umilał nam sympatyczny marynarz, grając i śpiewając pieśni żeglarskie – dodaje Mieczysława Ignasiak. Spotkaliśmy się również z panem Mieczysławem Kalenikiem – aktorem, który ponad 50 lat temu wcielił się w postać z Sienkiewiczowskiej powieści „Krzyżacy” – Zbyszka z Bogdańca. Pan Kalenik, dziś już starszy człowiek, wspominał z ogromnym wzruszeniem o ciekawych i czasami mrożących krew w żyłach scenach kręconego filmu. Odbyło się także spotkanie z kolejnym zaproszonym gościem p. Juliuszem Sienkiewiczem – wnukiem Henryka Sienkiewicza i z p. Antonim Cybulskim - dyrektorem Muzeum w Woli Okrzejskiej – pierwszym organizatorem Zlotów. Organizatorzy XX Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich zapewnili uczestnikom gorące przyjęcie, miłą, rodzinną atmosferę, a także wiele atrakcji.

Marcin Kowalski
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama