- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Gminy nie chcą "ósemki"

  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
26 listopada br., w Pobiedziskach odbyło się spotkanie w sprawie dróg krajowych nr 3, 5 i 8, które w momencie uruchomienia dróg ekspresowych, zgodnie z ustawą staną się drogami gminnymi

Na takie rozwiązanie nie chcą się zgodzić samorządy gminne, które obawiają się przede wszystkim olbrzymich kosztów związanych z utrzymaniem tych dróg. W powiecie kępińskim problem ten może dotknąć trzy samorządy: Perzów, Bralin i Kępno. Jeśli nie zostanie zmieniona ustawa, pod koniec przyszłego roku gminy te otrzymają w spadku drogę krajową nr 8.

Zgodnie z obowiązującą obecnie ustawą o drogach publicznych, gdy równolegle powstanie droga ekspresowa, dotychczasowa krajówka automatycznie staje się drogą gminną. Samorządowcy skupieni wokół dróg krajowych nr 3, 5 i 8 od kilku miesięcy ślą pisma i apelują do ministerstw i parlamentarzystów, aby zmienić zapisy w ustawie. 26 listopada br. władze gmin: Swarzędz, Pobiedziska i Łubowo zorganizowały spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami z Polski dotkniętych tych problemem. Wśród przybyłych na spotkanie znaleźli się także wójt Perzowa Bożena Henczyca i kierownik Referatu Gospodarczego – Ewelina Pieles oraz zastępca wójta Bralina - Robert Kieruzal, którzy wraz z wójtem Sokolnik (łódzkie), bronili interesów samorządów skupionych wokół drogi krajowej nr 8.

- Na konferencji włodarze gmin podkreślali, iż droga krajowa nie ma barwy politycznej, dlatego mam nadzieję, że parlamentarzyści zgodnie znowelizują ustawę jeszcze do końca tego roku. W przeciwnym razie dla takich gmin, jak nasza, utrzymanie drogi nr 8 może się okazać niewykonalne i zabójcze finansowo – powiedziała wójt Perzowa Bożena Henczyca.

Na spotkanie przybyli posłowie i parlamentarzyści PO, SLD i PiS. Przedstawili oni swoje projekty ustaw, jakie złożyli do laski marszałkowskiej. Wszystkie te projekty mają na celu uchronić gminy przed ciężarem utrzymania drogi krajowych przez gminy.

www.perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama