- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Hajva laureatem Muzycznej Młodzieży

Zespół Hajva z Gliwic zwyciężył w V edycji Festiwalu Muzyczna Młodzież. Żywiołowe i mocne rockowe granie porwało zarówno publiczność jak i jurorów, którzy nie mieli wątpliwości komu przyznać pierwszeństwo. Podczas finału konkursu zorganizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury zaprezentowały się również ostrzeszowski The Cadence, De Gejs oraz Jah Chwasta Jaraj Sound System

W minioną sobotę, 14 września, po raz piąty odbył się finał Festiwalu "Muzyczna Młodzież". Jak co roku na scenie zagościły zespoły muzyczne z pod znaku mocnego, bezkompromisowego uderzenia. Zanim jednak odbyły się finałowe przesłuchania o kwalifikacje walczyło 17 młodzieżowych zespołów z całego kraju. Do pierwszego etapu komisja kwalifikacyjna w składzie: Waldemar Walczak, Patryk Pawlak, Krzysztof Malak, Wojciech Kardaś, Justyna Hołub-Rojkiewicz, postanowiła zakwalifikować zespoły: Hajva z Gliwic, Nevermind z Wrocławia, NeYnA z Węgrowa/Białej Podlaskiej, System_32 z Krakowa, Garbate Lemury z Bralina, TheCadence z Ostrzeszowa Jah Chwasta Jaraj Sound System z Wrocławia, Warsick z Bolesławca, Format C z Krakowa oraz De Gejs z Kępna.

Finałowe przesłuchania Kępiński Ośrodek Kultury zorganizował w kinie "Sokolnia". Zgodnie z regulaminem w wykonaniu finalistów usłyszeliśmy premierowe wykonania własnych utworów. Konkursowe prezentacje oceniało jury w składzie: ks. Arkadiusz Wieczorek, muzyk zespołu Wielebny Blues, Piotr Wróblewski, muzyk Queento Band, Piotr Adamski, nauczyciel i dj, Jakub Grabowski, radny Rady Miejskiej oraz Dariusz Hełka, muzyk i nauczyciel.

Ostatecznie jury postanowiło pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną przyznać zespołowi Hajva z Gliwic, drugą lokatę zdobył The Cadence z Ostrzeszowa, a trzecie zespół De Gejs z Kępna. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, nagrody muzyczne i gadżety ufundowane przez sponsorów. Warto dodać, że piątą edycję Festiwalu wsparł sklep muzyczny Acord, agencja pracy WorkSol oraz sieć telefonii komórkowej Orange.

Zespół Hajva tworzą Błażej Sobera, Tymoteusz Willner, Bartłomiej Chomicki, Paweł Szydłowski i Marcin Gach. Zespół w 2011 roku znalazł się w finałowej piątce Coke Live Fresh Noise, zwyciężyli w bitwie kapel „Trzy akordy”. Zaś w 2013 wygrali Katowicki Finał Emergenzy oraz w gdański przegląd „DokRock”.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama