- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Inauguracja obchodów Roku Korczaka

Projekcja filmu Andrzeja Wajdy pod tytułem „Korczak” zainaugurowała obchody Roku Korczaka w Kępnie.

12 i 13 kwietnia, w kinie „Sokolnia”, Kępiński Ośrodek Kultury zorganizował projekcję filmu „Korczak”. Ten przejmujący obraz obejrzeli przede wszystkim gimnazjaliści i uczniowie szóstych klas szkół podstawowych z Kępna, Mikorzyna i gminy Perzów. Młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z losami mieszkańców warszawskiego Getta i poznać sylwetkę słynnego społecznika i obrońcy praw dziecka.

Kępiński Ośrodek Kultury w 2012 roku, który został ogłoszony rokiem obchodów Janusza Korczaka, chce szczególnie młodym ludziom przybliżyć postać pedagoga, lekarza i pisarza. Dlatego dla młodzieży zorganizowano projekcję „Korczaka”, filmu ważnego nie tylko jako dzieła polskiej kinematografii, ale przede wszystkim ze względu na zawarte w dziele przesłanie – ostrzeżenie przed konfliktami zbrojnymi i ich skutkami oraz pokazanie obrazu solidarność ludzi w sytuacjach zagrażających życiu.

Pracownicy Ośrodek Kultury zapewniają, że to niejedne przedsięwzięcie w tym roku, którego celem jest upamiętnienie postaci i dzieła Janusza Korczaka oraz popularyzacja jego idei.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama