- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępińscy gimnazjaliści sięgają po marihuanę

W ciągu ostatniego miesiąca, realizując czynności z zakresu przeciwdziałania narkomanii wśród dzieci i młodzieży, kępińscy policjanci zatrzymali 7 nieletnich, w wieku od 13 do 15 lat, którzy w okresie wakacji zażywali środki odurzające oraz oferowali je innym nieletnim.


Nastolatkom łącznie zarzucono 29 czynów karalnych. Dzisiaj, materiały z tego postępowania przekazane zostały do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zdecyduje o losie gimnazjalistów.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich, Patologii i Prewencji Kryminalnej kępińskiej komendy uzyskali informację, z której wynikało, że kilku nastolatków, uczęszczających do kępińskich gimnazjów, w okresie wakacji, posiadało, zażywało oraz oferowało rówieśnikom narkotyki.

Informacja dotyczyła sześciu dziewczyn i jednego chłopca w wieku od 13-15 lat, mieszkających na terenie powiatu kępińskiego. Z uwagi na upływ czasu, prowadzone w tym zakresie postępowanie, wymagało od policjantów szczegółowej analizy faktów, zebrania materiału dowodowego oraz ustalenia świadków zdarzenia. Kilkunastodniowe czynności zakończyły się sukcesem mundurowych. W ciągu ostatniego tygodnia łącznie zatrzymanych zostało 7 nastolatków, wszyscy w trakcie przesłuchań przyznali się do zarzucanych im czynów. Z ich zeznań wynika, że zażywali marihuanę, oraz udostępniali ją swoim kolegom i koleżankom.

O ich losie teraz zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Kępnie.

Sprawa ma charakter rozwojowy, prowadzący ją policjanci, ustalają obecnie od kogo nieletni nabyli narkotyki oraz w jakiej ilości.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama