- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: BIG JUMP

  • Źródło: www.kepno.com.pl
    Źródło: www.kepno.com.pl
  • Źródło: www.kepno.com.pl
    Źródło: www.kepno.com.pl
BIG JUMP to europejska inicjatywa dla czystych rzek, która odbyła się 14 lipca 2013 roku o godz. 15.00 w całej Europie. Kępiński Big Jump zorganizował Dyskusyjny Klub Książki działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie

To już drugi raz, miłośnicy książek manifestowali swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. Wraz z właścicielami nad rzeką zjawiły się wodne psy – labradory w trzech kolorach: biszkoptowym, brązowym i czarnym. W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network. Zdrowe rzeki to bogate i różnorodne środowisko naturalne czyli lepsza jakość naszego otoczenia, m.in. atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, pełne łowiska, piękne plaże, miejsca rekreacji i radości! Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny. Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale i obywatele. Członkowie kępińskiego DKK posprzątali również brzeg rzeki Niesob, płynącej przez Kępno. Big Jump jest częścią programu edukacyjnego „Zaadoptuj rzekę”, realizowanego od 2005 roku przez Klub GAJA. Dotąd społecznych opiekunów znalazło około 670 rzek, potoków i jezior w Polsce.

Przy okazji akcji Big Jump klubowicze powrócili do omawiania książki „Woda – obraz energii życia” japońskiego autora Masaru Emoto. Autor przedstawił w niej zdjęcia zamrożonych kryształków wody, które przyjmują różne kształty, w zależności od wpływu środowiska. Ziemia nazywana jest „wodną planetą”, ponieważ woda pokrywa około 70% jej powierzchni, podobnie ciało dorosłego człowieka w 70% składa się z wody. Członkowie klubu omówili także książkę „Tajemnica wody” Howarda Murada.

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama