Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych

22 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Powiatowej w Kępnie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Szachach Szkół Ponadgimnazjalnych

W kategorii dziewcząt zgłosiły się dwie zawodniczki, które rozegrały miedzy sobą trzy partie. Zwyciężyła Justyna Semba z LO Nr I w Kępnie wygrywając wszystkie partie z Magdaleną Nowak z ZSP nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców do turnieju przystąpiło czternastu zawodników rekrutujących się z LO Nr I w Kępnie i ZSP Nr 1 w Kępnie.

Uczestników turnieju rozlosowano do trzech grup, gdzie rozegrano partie systemem "każdy z każdym". W ten sposób wyłoniono najlepszą trójkę zawodników. W bezpośredniej konfrontacji najlepszym szachistą po raz drugi został Noculak Bartosz. Drugą lokatę wywalczył Semba Dariusz. Trzecie miejsce przypadło Michalakowi Andrzejowi. Wymienieni zawodnicy są uczniami LO Nr I w Kępnie. W imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.