- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Przyjaciele są wśród nas…

  • www.um.kepno.pl
    www.um.kepno.pl
  • www.um.kepno.pl
    www.um.kepno.pl
  • www.um.kepno.pl
    www.um.kepno.pl
W czwartkowe popołudnie, 27 lutego 2014 r. w hali widowiskowej Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień „Przyjaciel Kępna”. W tym roku wręczonych zostało sześć statuetek, a wśród uhonorowanych nimi znaleźli się przedstawiciele samorządu, biznesu, świata kultury oraz stowarzyszeń propagujących wiedzę o historii i kulturze naszego regionu

Podczas uroczystości przypomniano wyróżnionych do tej pory tytułem „Przyjaciel Kępna”, uczczono też pamięć zmarłego w styczniu tego roku propagatora wiedzy o Ziemi Kępińskiej Józefa Adamskiego i wszystkich Przyjaciół, którzy odeszli od nas na zawsze.

O znaczeniu przyjaźni i jej wartości w życiu każdego człowieka oraz społeczności lokalnej mówiła witająca gości Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa. Po zaprezentowaniu ich dorobku i zasług wyróżnieni odebrali statuetki i kwiaty z rąk Pani Burmistrz Aniela Kempa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Dąbrowskiego.

W gronie przyjaciół Kępna w tym roku znaleźli się: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Stowarzyszenie ,,Socjum Kępno i Okolice”, malarz i rysownik Marek Kamecki, współzałożyciel chóru „Cantamus” Piotr Lepka, Fabryka Mebli ,,MARIDEX” oraz Prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków Władysław Ryszard Szeląg.

Uroczystość uświetnili swą obecnością między innymi parlamentarzyści – Poseł Józef Racki, Poseł Andrzej Dera oraz Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Mroziński. Gratulacje wszystkim wyróżnionym przekazał Poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Odczytano podziękowania przesłane przez Marszałka Marka Woźniaka, który nie mógł osobiście odebrać nagrody, a także noty gratulacyjne przesłane przez Wojewodę Wielkopolskiego Piotra Florka oraz Poseł Małgorzatę Adamczak.

Spotkanie przeplatane było występami muzycznymi – po powitaniu gości zaśpiewał Chór Męski „Cantamus” pod batutą Antoniego Janaszewskiego, zaś na zakończenie wystąpił zespół księdza Arkadiusza Wieczorka „Wielebny Acoustic”.

Aby tradycji stało się zadość, podczas imprezy odbywającej się w Tłusty Czartek raczono się słodkimi przysmakami, wykorzystując fakt, iż tego dnia nie tylko można, ale nawet należy folgować miłości do pączków i chrustów.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama