- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Uwaga na włamywaczy

W minionych tygodniach nasiliły się włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Kępna i powiatu. Policja apeluje o rozwagę i pomoc w ujęciu sprawców

Włamywacze typują domy, wcześniej je dokładnie obserwując. Zasada działania jest zawsze taka sama. Włamywacze już kilka dni wcześniej obserwują dom, mogą podawać się za przypadkowe osoby, wypytywać sąsiadów czy ktoś jest w domu (pod jakimkolwiek pretekstem), dzwonić do domofonów itd.

Włamania dokonują po dokładnie sprawdzonej nieobecności domowników. Kradną biżuterię i pieniądze. Wchodzą do domów w godzinach popołudniowych, najczęściej miedzy 12.00 a 21.00.

Sprawdzajmy dokładnie, kto przychodzi do naszego domu lub domu sąsiadów. Nie wpuszczajmy obcych osób na teren posesji ani do klatki schodowej. Reagujmy na pojawiające się na osiedlu, drodze, nieznane nam samochody, auta na obcych numerach rejestracyjnych, na każdą obcą osobę, która wypytuje o sąsiadów, porusza się wokół posesji bez celu albo próbuje dostać się na posesję z różnych powodów. Dzwońmy wówczas pod numer 997 i wskazujmy oficerowi dyżurnemu takie zachowanie, z jak najdokładniejszym opisem sytuacji. Notujmy markę samochodu i numery rejestracyjne. Zapamiętujmy wygląd wypytującego (wiek, kolor włosów i oczu, wzrost, znaki szczególne). Informacja taka po kilku dniach jest już nieaktualna, a w chwili gdy zdarzenie ma miejsce, daje szanse zatrzymania sprawców na gorącym uczynku.

O co najczęściej pytają sprawcy włamań:
- proszą o paliwo dla kolegi lub siebie
- oferują przedmioty do sprzedaży
- pytają o osobę, której nie znamy na naszym osiedlu lub na naszej ulicy np. Przepraszam, szukam Karola Nowaka, powinien mieszkać gdzieś tutaj.

Gdzie najczęściej szukają swoich łupów sprawcy?
- nocne szafki przy łóżku,
- Szafki kuchenne,
- szafki w łazienkach,
- sekretarzyki i tzw. „barki”,
- szafy z pościelą i ubraniami.

Jeżeli w tych miejscach przechowujecie Państwo cenny przedmioty lub pieniądze, należy to jak najszybciej zmienić.
Oznaczmy z charakterystyczny sposób posiadaną przez nas biżuterię (np. drobny grawer u jubilera). Dokładnie ją sfotografujmy i zachowajmy zdjęcia.
Jeżeli często posiadamy w domu większą gotówkę lub cenne przedmioty i zabytki zainwestujmy w dobry sejf, alarm i dobrej jakości nagrywany monitoring.
Zareaguj, bo możesz być następny!
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama