- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kępno: Zebrali ponad 77 tysięcy złotych

 • www.powiatkepno.pl
  www.powiatkepno.pl
 • www.powiatkepno.pl
  www.powiatkepno.pl
 • www.powiatkepno.pl
  www.powiatkepno.pl
 • www.powiatkepno.pl
  www.powiatkepno.pl
 • www.powiatkepno.pl
  www.powiatkepno.pl
Kolorowe fotele, koszulki WOŚP, zaproszenia na szampańską kolację, obraz namalowany własnoręcznie przez panią burmistrz, hiszpańska piłka, upominek starosty i upominek burmistrza, to tylko część gadżetów, które zostały zlicytowane podczas 22 Kępińskiego Finału WOŚP zasilając tym samym zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Jak co roku organizatorem imprezy był Kępiński Sztab WOŚP działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie przy finansowym wsparciu Powiatu Kępińskiego. Finał jak co roku odbywał się w hali kępińskiego KOSiRu. Ostateczna kwota, która została zebrana dzięki hojności mieszkańców powiatu kępińskiego to: 77.362,80 zł

„To o sześć tysięcy więcej niż rok temu” - mówi szef sztabu Wiesław Walas – dyrektor biblioteki powiatowej, który gra w Orkiestrze od początku jej istnienia, czyli od 22 lat. Impreza jak co roku obfitowała w dobrą muzykę. W tym roku muzycznie wspierali nas: Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego CON BRIO pod batutą Ewy Olek – działający przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. A. Tansmana w Kępnie, ostrzeszowski zespół RESOUND, Ars Poetica, Marek Kowalski i Przemysław Klepacz. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali: Glam Dance Studio Eweliny Łachaj i Studio Tańca RETRO – Pawła Wielgosza. Tegoroczny finał poprowadził podobnie jak w roku ubiegłym Jakub Góralski.

W całym powiecie kwestowało 190 wolontariuszy, aby każdy, kto chciał wesprzeć zbiórkę mógł to zrobić. Wolontariusze zbierali m.in. w: Kępnie, Opatowie, Siemianicach, Łęce Opatowskiej, Biadaszkach, Lipiach, Rakowie, Piaskach, Słupi, Mikorzynie, Ostrówcu, Kierznie, Olszowie, Świbie, Hanulinie, Taborze Wielkim, Siemianicach, Rychtalu, Trzcinicy i Perzowie. W Perzowie w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się również XXII Finał WOŚP we współpracy z Kępińskim Sztabem WOŚP. Były występy i licytacja gadżetów WOŚP. Wolontariusze wyszli pomimo zimnej pogody, za co bardzo im dziękujemy. Z dziećmi zbierały psy rasy Labrador Retriever, które były z nami w latach poprzednich i będą za rok – tak zapowiedzieli ich właściciele.

Co roku na falach Radia SUD licytowane jest kępińskie Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jego fundatorem był Spółdzielczy Bank Ludowy w Kępnie.

Zwycięzcą tegorocznej licytacji została Fabryka Mebli „Stollech” Justyna i Lech Jóźwiakowscy z Piasek, która zaoferowała kwotę pięciu tysięcy złotych. Kępińskie Złote Serduszko jest w całości wykonane ze złota i wręczane zwycięzcy licytacji ze specjalnym certyfikatem zapewniającym o jego oryginalności.

Na pokaz sprzętu ratowniczego zaprosiła przybyłych na Finał Ochotnicza Straż Pożarna z Kępna. O działaniu i akcjach Straży opowiadał Paweł Śpiewak. Dzieciom dużo frajdy sprawiło przymierzanie strażackiego hełmu i rozwijanie bardzo długich węży. W okienku bankowym jak co roku pomagali nam pracownicy Banku Zachodniego WBK SA, którzy do późnych godzin wieczornych liczyli pieniądze z puszek. Przed budynkiem na wszystkich chętnych czekała pachnąca grochówka przygotowana przez Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, a w małej sali KOSiRu wolontariuszki częstowały herbatą, drożdżówkami i kanapkami.

Na zakończenie Finału wszyscy chętni, zapalając zimne ognie mogli wziąć udział w „Światełku do Nieba”, które również w tym roku było kolorową, nastrojową i pozbawioną huków imprezą. Dzieciom bardzo podobała się ta forma „Światełka do Nieba”, Co roku więc będziemy bawić się ciszej z myślą o zwierzętach, które bardzo boją się huku, im też należy się szacunek i zrozumienie – wszak nie jesteśmy jedynymi (na szczęście) mieszkańcami Ziemi.

Miłą wiadomością jest fakt, że Oddział Noworodków i Wcześniaków szpitala w Kępnie wzbogacił się w nowy sprzęt medyczny, który został przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach rozdziału środków zebranych podczas zeszłorocznego XXI Finału. Do kępińskiego szpitala trafi sprzęt wartości około 200 tys. zł. „Inkubator zamknięty z Infant Flow znajduje się już w naszym oddziale” - informuje Marian Nawrot, ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków szpitala w Kępnie. Do placówki trafi również: kardiomonitor, bilirubinometr i lampa do fototerapii.

Kępiński Sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniu imprezy: wolontariuszom, sponsorom i wszystkim, którzy 12 stycznia 2014 roku podczas zbiórki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparli naszą akcję wrzucając pieniądze do puszek kwestarskich.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama