- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kolorowe Święto Wiosny

W czwartek, 21 marca, Kępiński Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowały Święto Wiosny. Dzieci i młodzież na kępińskim rynku nie szczędziły wysiłków by wywołać cieplejszą aurę. Być może tym kolorowym i radosnym wydarzeniem sprowadzą sprzyjającą pogodę i wiosna zagości nie tylko w kalendarzu…

W czwartek, 21 marca, Kępiński Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowały Święto Wiosny. Dzieci i młodzież na kępińskim rynku nie szczędziły wysiłków by wywołać cieplejszą aurę. Być może tym kolorowym i radosnym wydarzeniem sprowadzą sprzyjającą pogodę i wiosna zagości nie tylko w kalendarzu… Święto Wiosny rozpoczął przemarsz barwnego korowodu. Na specjalnie ogłoszony przez organizatorów konkurs uczniowie przygotowali pomysłowe przebrania. Ich wysiłki oceniało jury w składzie: Krzysztof Wdowiak – dyrektor SP 1, Justyna Hołub-Rojkiewicz – dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Małgorzata Frala – Kędzior – naczelnik Wydziału Oświaty UMiG oraz Anna Juszczak – nauczyciel plastyki i instruktor Kępińskiego Ośrodka Kultury. Jak podkreślali jurorzy uczniowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru. Najwyżej ocenione zostały prezentacje klasy V d, która przebrała się za Bociany, drugie miejsce zdobyły Wiosenne Kwiatki, czyli klasa IV c, zaś trzecie Pszczółki, za które przebrali się uczniowie klasy V b. Laureaci otrzymali pakiet piłek sportowych, zaś wszyscy dyplomy i słodycze.

Na forum prezentowane były również konkursowe palmy wielkanocne. Spośród blisko pięćdziesięciu palm jurorzy nagrodzili te najładniejsze, przygotowane przez: Oliwię Stempin z klasy I c, Kornelię Papiór z klasy III c, Zuzannę Makosch z klasy I c, Zuzannę Stankowiak z klasy V c, oraz Kamilę Kucharzak z klasy I a. Dla zwyciężczyń organizatorzy przygotowali wielkanocne koszyczki pełne słodkości Gratulacje i nagrody dla uczestników wręczyła burmistrz Aniela Kempa i wiceburmistrz Szymon Szczęsny.

Wspólne świętowanie dopełnił pokaz teatralny w wykonaniu Zespołu Kreacji Artystycznej, Kępińskiego Ośrodka Kultury i klasy III a Gimnazjum w Mikorzyn. Młodzi aktorzy pod kierunkiem Lidii Kubot zaprezentowali przemianę zimy w wiosnę. Zaś dla najmłodszych organizatorzy przygotowali seans w kępińskim kinie filmu pt. „Renifer Niko ratuje brata”. Warto dodać, że atrakcyjne nagrody dla uczestników Święta Wiosny Ośrodek Kultury pozyskał w ramach środków zewnętrznych z Fundacji Orange.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama