- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Kradli pokrywy studzienek i... wpadli

Kępińscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy od kilku miesięcy dopuszczali się kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych oraz włamań do różnych obiektów na terenie powiatu. Mężczyźni ukradli mienie o łącznej wartości blisko 65.000 zł!

Pod koniec ubiegłego roku na terenie całego powiatu dochodziło do kradzieży żeliwnych włazów zabezpieczających studzienki kanalizacyjne. Złodzieje byli aktywni szczególnie na terenie gmin Baranów, Łęka Opatowska, ale także Trzcinica i Kępno. Wspomniane włazy kradziono w ilości od kilku do kilkunastu jednorazowo.

Pomimo prowadzonych na szeroką skalę działań, policjantom początkowo nie udało się ustalić sprawców tych kradzieży i większość postępowań została umorzona z powodu niewykrycia sprawców. Mimo to funkcjonariusze cały czas zbierali informacje na ten temat. Przy ścisłej współpracy ze spółką Wodociągi Kępińskie wytypowano osoby, które mogą mieć związek z tymi kradzieżami.

W dniu 1 lutego br., w godzinach porannych, zatrzymano 28-letniego mężczyznę pochodzącego z powiatu kluczborskiego, a obecnie przebywającego czasowo na terenie gminy Kępno. W trakcie przeszukania, zajmowanej przez niego posesji, odnaleziono znaczącą ilość elementów stalowych i innych przedmiotów pochodzących z kradzieży i włamań do różnych obiektów. W toku dalszych czynności ustalono, że nie działał sam – w kilku przypadkach pomagali mu dwaj koledzy - 24-letni mieszkaniec gminy Trzcinica i 23-letni mieszkaniec gminy Kępno.

Z zebranego materiału wynika, że 28-latek działał co najmniej od sierpnia ubiegłego roku, skradł mienie o łącznej wartości blisko 65.000 zł. Policjanci odzyskali mienie o wartości około 20.000 złotych, które zostało już przekazane właścicielom. Cały czas trwają czynności śledcze w tej sprawie. Niewykluczone, że może dojść do kolejnych zatrzymań.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama