- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Młodzi radiowcy

15 grudnia 2011 roku swoją działalność rozpoczęło lokalnie radio internetowe. BRALIN.FM to projekt młodych, ambitnych ludzi, którzy chcą sprawdzić się w roli radiowców.

Lokalne radio internetowe to efekt warsztatów artystyczno-medialnych „Media – art”, które odbyły się na przestrzeni trzech miesięcy, od września do listopada, ubiegłego roku. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Świetlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny. Wniosek o dofinansowanie projektu pn. Lokalne warsztaty artystyczno – medialne „Media – art” złożony został przez gminę Bralin. W sumie w skali kraju dofinansowanie otrzymało tylko 20 projektów, w tym projekt pracownika Urzędu Gminy w Bralinie Dawida Kosakiewicza.

Cały projekt opiewał na sumę 50 tysięcy złotych, z czego 40 tysięcy złotych udało nam się pozyskać z ministerialnego programu. Warsztaty, które odbyły się w ubiegłym roku zostały podzielone na cztery działy tematyczne: dziennikarskie, filmowe, muzyczne i fotograficzne. Dzięki projektowi młodzi ludzie mieli szanse przyjrzeć się pracy profesjonalnych dziennikarzy. Gościliśmy m.in. w studiu radiowym Radia ESKA i Polskiego Radia Wrocław – mówił Dawid Kosakiewicz, autor wniosku. Dzięki realizowanemu projektowi świetlica „Tęcza” została wyposażona w dodatkowy sprzęt komputerowy potrzebny do funkcjonowania radia internetowego.

268 godzin zajęć warsztatowych prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, rozbudziło wśród młodych ludzi chęć dalszego działa i kontynuowania rozpoczętego projektu. Pierwsza audycja została nadana 15 grudnia 2011 roku. Od tej pory, w każdy czwartek, można na żywo posłuchać programów prowadzonych przez młodych radiowców. W godzinach 17:00 - 18:00 nadawany jest panel najmłodszych, czyli audycje prowadzone przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Od 18:00 do 21:00 bloki tematyczne prowadzi młodzież z regionu. Ponadto na antenie BRALIN.FM można posłuchać wiadomości, wywiadów, reportaży oraz debat. Chcemy żeby słuchały nas różne grupy wiekowe, jednakże z naszych obserwacji wynika, że radio największą popularnością cieszy się wśród młodych ludzi do 30 roku życia. Jest to spowodowane zapewne tym, że jest to radio internetowe. Radio cały czas się rozwija, mamy mnóstwo nowych pomysłów, które zamierzamy zrealizować w przyszłości. Jednocześnie chciałby zaapelować do wszystkich lokalnych zespołów i wokalistów, którzy posiadają już jakieś swoje nagrania, żeby zgłosili się do nas. Chcemy promować lokalne talenty i dać im szanse pokazania się szerszemu gronu odbiorców – zachęca Dawid Kosakiewicz. Młodzież może rozwijać swoje pasje dzięki pomocy ze strony Urzędu Gminy w Bralinie, który użyczył lokal znajdujący się w Świetlicy Środowiskowo – Profilaktycznej „Tęcza” oraz wspiera tę inicjatywę finansowo.

BRALIN.FM to radio prowadzone przez ambitnych, młodych twórców, którzy chcą sprawdzić się w roli radiowców, jednocześnie tworząc przekaz dla wymagających odbiorców. Iza Chwołka, współprowadząca ze swoim kuzynem, w każdy czwartek, audycję 2CeHa, tak opisuje swoją doświadczenia z radiem Byłam uczestniczką warsztatów „Media-art”, ale myślę, że nawet nie uczestnicząc w tych warsztatach zgłosiłaby się do tego projektu. W przyszłości myślę o studiowaniu dziennikarstwa, a praca w radiu daje mi dużo doświadczenia. Audycje w BRALIN.FM prowadzimy na każdy temat. Staramy się puszczać muzykę różnego rodzaju. Na Facebook można do nas wysyłać pozdrowienia dla swoich znajomych, a niebawem będzie można również do nas dzwonić.

Zaangażowanie młodych ludzi w ten projekt jest budujące, nie tylko dlatego, że chcą się rozwijać, ale również dlatego, że tworzą nowy rodzaj dziennikarstwa, dziennikarstwa społecznego, którego tak brakowało w naszym regionie.

Radia BRALIN.FM możecie Państwo posłuchać wchodząc na stronę www.bralin.pl oraz niebawem także na naszej stronie, klikając na zakładkę: BRALIN.FM.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama