- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Pełne atrakcji Dni Gminy Perzów

Tegoroczne Dni Gminy Perzów dobiegły końca. Trwający ponad miesiąc cykl wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowo-rekreacyjnych zwieńczyła Impreza Główna, która odbywała się w dniach 7-8 lipca na terenach sportowych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie

Sobota stała pod znakiem sportowej rywalizacji i tanecznego szaleństwa. Pierwszy, jakże radosny zbieg okoliczności: o godzinie 18 rozpoczął się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Perzów a kilka minut wcześniej byliśmy świadkami największego sukcesu w historii polskiego tenisa, czyli występu Agnieszki Radwańskiej w finale Wimbledonu. Kolejna analogia z londyńskim turniejem to obfita ulewa, która niestety nie pozwoliła dokończyć rywalizacji na perzowskim korcie. Organizatorzy zapewnili, że turniej rozegrany zostanie w innym terminie.

Od godz. 20:00 trwała plenerowa zabawa taneczna z zespołem Elljot, który serwował gorące przeboje i zachęcał do wspólnej zabawy. W międzyczasie przestał padać deszcz, co pozwoliło na kolejny punkt programu, którym był Otwarty Nocny Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. Organizacja zawodów okazała się dużym sukcesem, gdyż na starcie stanęło 11 drużyn, m.in. z Sycowa, Kępna, Taboru Wielkiego, Trębaczowa, czy Perzowa. Ostatecznie, po niemal sześciu godzinach gry, poznaliśmy rozstrzygnięcia. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Kosynierzy, drugie FC Trębaczów, a główne trofeum – Puchar Dyrektora GOK podniosła ekipa MAR-TEL Syców. Po zakończeniu rywalizacji, do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna.

Drugi dzień Imprezy Głównej, to kolejna dawka atrakcji. Już od 7 rano na miechowskim stawie odbywał się Turniej Wędkarski o Puchar Wójta Gminy Perzów. Rywalizowano w dwóch kategoriach. Wśród Juniorów najlepsza okazała się Katarzyna Buczek, drugi był Wojciech Kozan. W kategorii Senior wystartowało 15 zawodników. Zwyciężył Henryk Truchta, drugi był Wojciech Pisklak, trzecie miejsce zajął Henryk Drabent,

Od godziny 13:00 na terenach sportowych przy GOK rozgrywany był 12 Turniej Wsi Powiatu Kępińskiego. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć zasięg imprezy i zaprosić do zabawy również gminy z sąsiednich powiatów. Zaproszenie przyjęła wieś Szczodrów w gminie Syców. Stawkę uzupełniały: Świba i Ostrówiec (gm. Kępno) oraz Domasłów i Koza Wielka (gm. Perzów). Po całodniowej rywalizacji m.in. w przeciąganiu liny, przelewaniu wody z jednej butelki do drugiej, ustawianiu budowli ze skrzynek po piwie i szeregu innych, zabawnych konkurencji, najlepszą drużyną po raz trzeci z rzędu została Koza Wielka. Poniżej końcowa klasyfikacja:

1. Koza Wielka 96
2. Domasłów 90
3. Świba 86
4. Ostrówiec 78
5. Szczodrów 73

Organizatorzy prowadzili również klasyfikację w poszczególnych kategoriach (turniej adresowany jest do organizacji działających na wsiach) i tak w kategorii Kół Gospodyń Wiejskich najlepszy okazał się Ostrówiec, w kategorii LZS: Koza Wielka, w kategorii Kółek Rolniczych: Domasłów, w kategorii Sołtysów: Świba, OSP: Świba, Wójtowie: Szczodrów.

Równocześnie rozgrywany był Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora GOK w Perzowie. Na starcie stanęło siedem dwuosobowych zespołów. Rywalizowano systemem brazylijskim. Poniżej wyniki:

1. Paweł Ruszkowski i Tomasz Jakubczyk
2. Dawid Misiak i Przemysław Urbański
3. Dawid Parzonka i Michał Kokott

Gdy rywalizacja sportowa dobiegła końca, nadszedł czas na część artystyczną. Przed godziną 17 na scenie pojawił się Daman Holecki, który wraz z dwoma pięknymi tancerkami oczarował licznie zebraną perzowską publiczność wykonując najpiękniejsze ballady oraz bardziej skoczne utwory. Ponadgodzinny koncert zakończył się bisami.

Dni Gminy Perzów to coroczna okazja do zaprezentowania dorobku lokalnych twórców. Nie inaczej było w tym roku. Po koncercie Damiana Holeckiego na scenie zaprezentował się zespół śpiewaczy Perzowianie, który przedstawił specjalny, jak zawsze humorystyczny, program. Duże brawa zebrali także członkowie sekcji wokalnej „Takt” działającej przy Bibliotece Publicznej w Perzowie pod kierunkiem Małgorzaty Kuli.

W ten sposób dotarliśmy do kolejnej atrakcji wieczoru, którą był plenerowy pokaz mody w wykonaniu laureatek konkursu „Miss Wielkopolski”. Na specjalnym wybiegu panie zaprezentowały stroje dzienne, wieczorowe i bieliznę. Gościem specjalnym pokazu była Miss Wielkopolski modelka Playboy’a oraz CKM-u, uczestniczka programu Top Model, Angelika Fajcht. W przerwie między kolejnymi prezentacjami publiczność mogła podziwiać uczniów Szkoły Tańca „Step”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie pod kierunkiem Eweliny Burzały.

Ok. godz. 22:30 rozpoczęła się plenerowa zabawa taneczna, którą poprowadzili Dj-e. W tanecznym rytmie, do późnych godzin nocnych, na parkiecie szaleli młodsi i starsi. Kolejne Dni Gminy Perzów już za rok. Zapraszamy!

Marcin Kowalski
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama