- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Perzów: Stypendia naukowe wręczone

  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
  • zdjęcie: www.perzow.pl
    zdjęcie: www.perzow.pl
W czwartek 11 lipca 2013 roku wójt gminy Perzów Bożena Henczyca w trakcie spotkania zorganizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w Perzowie wręczyła stypendia naukowe zdolnym uczniom z terenu Gminy, którzy w roku szkolnym 2012/2013 uzyskali najwyższe wyniki w nauce

Celem pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym jest wspieranie edukacji uczniów zdolnych. Najistotniejsza, w przypadku tej pomocy, jest jej funkcja motywacyjna, natomiast niejako „przy okazji” pomoc ta może stanowić wsparcie materialne ucznia. Jednak należy podkreślić, że przyznaje się ją w oderwaniu od sytuacji materialnej ucznia.

W spotkaniu obok Wójt Gminy Perzów uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Gminy Perzów – Danuta Froń, Przewodniczący Komisji Oświaty Gminy Perzów - Radny Zbigniew Kozan oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Trębaczowie – Artur Tokarz. Wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca witając przybyłych uczniów oraz ich rodziców podkreśliła, że program stypendialny to już kilkuletnia tradycja, która wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń na terenie Gminy Perzów. Wójt wraz z Przewodniczącą Rady Gminy wręczyły 42 uczniom oraz ich rodzicom dyplomy oraz listy gratulacyjne.

W tym roku z budżetu gminy Perzów przeznaczono na stypendia kwotę 7.000,00 złotych. Jej rozdysponowanie było zgodne z wnioskami, jakie złożyli dyrektorzy poszczególnych szkół. W Zespole Szkół w Perzowie stypendia otrzymało 12 uczniów. W Zespole Szkół w Trębaczowie także 12 uczniów, natomiast w gimnazjum – 18 osób. Gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom – powiedziała wójt Bożena Henczyca – Zdaję sobie sprawę, iż stypendia nie są zbyt wysokie, jednak cieszy fakt, że mamy tylu zdolnych uczniów i warto spierać takie postawy.

www.perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama