- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Perzowskie graffiti

Młodzież z Perzowa oraz z sąsiednich gmin wzięła udział w warsztatach graffiti, które zorganizowane zostały w czwartek, 29 sierpnia przez Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie. Zwieńczeniem całodniowych zajęć było wspólne malowanie wielkiego muralu, który podziwiać można na scenie plenerowej przy GOK

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 9 rano. Uczestników powitali: Wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca, Damian Użyński z Grupy ArtDuse oraz Marcin Kowalski z Gminnego Ośrodka Kultury w Perzowie. Adeptów street artu odwiedził również dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, st. post. Arkadiusz Skrobek , który pokrótce przedstawił prawne aspekty tworzenia graffiti i opowiadał o konsekwencjach malowania murów i innych obiektów bez zezwolenia.

Następnie rozpoczął się pierwszy etap warsztatów. Uczestnicy mieli za zadanie stworzenie tagów, czyli podpisów. Od organizatorów otrzymali szablony z wzorami liter, które dopasowywali do własnego stylu. Prowadzący zapoznał młodzież z tajnikami graffiti i pokrótce streścił historię tej formy sztuki. Autorzy sześciu najlepszych prac brali udział w tworzeniu muralu, natomiast pozostali tworzyli prace na przygotowanej przez organizatorów ściance.

Prowadzący wyłonili także najlepszego uczestnika warsztatów. Została nią Wiktoria Nędza, która otrzymała od grafficiarzy specjalny upominek. Kilkunastometrowy mural inspirowany jest herbem i flagą gminy Perzów. Barwy z flagi znajdują się w tle, natomiast postać smoka nawiązuje to wizerunku znanego z herbu gminy. Całości dopełnia wielokolorowy napis „Perzów”, który charakteryzuje się dynamicznym stylem.

Zajęcia, oprócz możliwości wykonywania własnych dzieł, dały młodzieży kompleksową wiedzę dotyczącą wykonywania muralu od podstaw. Artyści – Damian i Eryk z wrocławskiej grupy ArtDuse, na oczach uczestników demonstrowali wszystkie etapy powstawania dzieła, począwszy od gruntowania, poprzez rozrysy, kończąc na wspólnym wypełnianiu kolorem oraz wykończeniu.

Dziesięciogodzinne warsztaty w upalnej temperaturze wymagały od uczestników wielu sił i sporej wytrzymałości. Organizatorzy zapewnili wszystkim skromny poczęstunek i napoje. Uśmiechnięte twarze uczestników oraz entuzjastyczne reakcje mieszkańców podziwiających efekt końcowy są najlepszą odpowiedzią na pytanie o sens organizowania takich akcji. Organizatorzy zapewnili, iż nie było to ostatnie tego typu przedsięwzięcie.

(mk)
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama