- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Profilaktyka przez sztukę

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
26 października br., uczniowie ZSP Nr 2 w Kępnie uczestniczyli w spektaklach teatralnych przygotowanych przez „Teatr Kurtyna” z Krakowa. Przedstawienia pokazały, że dorosłość to podejmowanie mądrych i odpowiedzialnych decyzji bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia

Jeden ze spektakli pt. „Bumerang” skierowany był do uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, natomiast drugi pt. „Utracone marzenia” do młodzieży klas technikum. Spektakle zostały sfinansowane ze środków Rady Rodziców i odbyły się w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Przedstawienie „Bumerang” poruszało problem cyberprzemocy, szantażowania i poniżania ludzi poprzez rozpowszechnianie w sieci obraźliwych treści, zdjęć czy amatorskich filmów. Główna bohaterka, nastoletnia uczennica, zakładała fikcyjne konta na portalach społecznościowych i zamieszczała na nich ośmieszające zdjęcia. Osiągała satysfakcję z psychicznego dręczenia słabszych, aż w końcu sama stała się internetową ofiarą przemocy. Spektakl oprócz ukazania tego niebezpiecznego zjawiska, ostrzegał także społeczność szkolną przed zawieraniem przypadkowych znajomości i konsekwencjami wynikającymi z upojenia alkoholowego.

Głównym tematem spektaklu „Utracone marzenia” był alkohol, który bywa nadużywany przez młodzież, bądź też spożywany jest nierozsądnie w różnych miejscach i okolicznościach, powodując tragiczne w skutkach zdarzenia. Młody chłopak, który niedawno zdał egzamin na prawo jazdy, kierując pojazdem pod wpływem alkoholu potrącił dziewczynę. Poważne złamanie nogi rozwiało jej marzenia o sukcesach w gimnastyce artystycznej.

www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama