- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Przybyło mieszkańców w gminie Trzcinica

Gmina Trzcinica jak każda jednostka terytorialna przechodzi różnego rodzaju zmiany w tym także w demografii. Po dokonaniu zestawienia w zakresie liczby mieszkańców poszczególnych Sołectw gminy Trzcinica można stwierdzić, iż od 1 stycznia 2007 roku do 31 grudnia 2012 roku nastąpił wzrost liczby mieszkańców o 130 osób czyli o 2,75 %

Największą dynamikę wzrostu zarejestrowało Sołectwo Pomiany wzrost o około 11 % (+ 23 osoby), największy spadek zanotowało Sołectwo Smardze o 2,3 % (-8 osób). Spory wzrost zanotowano także w Sołectwie Trzcinica 7,8%. Sołectwa, w których także nastąpił wzrost to Laski 1,4 % i Kuźnica Trzcińska 1,4 %. Dużą dynamikę można zaobserwować w miejscowości Granice, gdzie liczba mieszkańców w chwili obecnej wynosi 178 osób. Pozostałe Sołectwa zanotowały spadki: Wodziczna 0,5 % (-3 osoby), Piotrówka 0,3 % (-1 osoba), Aniołka Pierwsza 1,5 % (-2 osoby).

Następuje także zjawisko migracji wewnątrz gminy Trzcinica z miejscowości mniejszych do większych, a także migracja zewnętrzna, gdyż część osób przybyła spoza gminy co jest pozytywnym zjawiskiem.

Jak podsumowuje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik cieszy fakt, iż w gminie Trzcinica zwiększa się liczba mieszkańców, gdyż oznacza to jej rozwój i zapewnia przyszłość. Staramy się aby ten proces zintensyfikować między innymi poprzez zmianę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Planowane jest przyspieszenie prac przy budowie Przedszkola w Trzcinicy w tym z wykorzystaniem wolnych środków z roku 2012. Przygotowana zostanie także koncepcja modernizacji Przedszkola w Laskach. Ponieważ powyższe prace wymagają sporych nakładów finansowych, a problem braku miejsc w przedszkolach jest bardzo pilny od 1 września bieżącego roku zostanie uruchomiony 4 oddział przedszkolny w Trzcinicy i 3 oddział przedszkolny w Laskach tak aby objąć przygotowaniem przedszkolnym wszystkie dzieci, których rodzice deklarują taką potrzebę będzie to łącznie około 170 miejsc.

Źródło: www.trzcinica.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama