- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rajd Pojazdów Elektrycznych Tallin – Monte Carlo 2012. Przystanek – Kępno!

W poniedziałek, 4 czerwca 2012 r., przez Kępno przejeżdżać będzie międzynarodowy Rajd Pojazdów Elektrycznych Tallin – Monte Carlo 2012

6 pojazdów napędzanych energią elektryczną w okresie od 1 do 10 czerwca pokona trasę z Estonii przez Łotwę, Litwę, Polskę, Czechy, Słowację, Austrię i Włochy do Monaco.

Kępno leży na trasie rajdu i 4 czerwca w godzinach 21:00 – 22:00 na kępińskim Rynku planowane jest tankowanie energią elektryczną pojazdów w nim uczestniczących. Już od godz. 20:00 towarzyszyć temu wydarzeniu będą dodatkowe atrakcje przygotowane przez Gminę Kępno. Jedną z nich jest wystawa zdalnie sterowanych modeli samolotów, śmigłowców i samochodów wykonanych w modelarni działającej przy Kępińskim Ośrodku Kultury. Zaprezentowane zostaną na niej nowoczesne i historyczne modele wykonane z drewna i kompozytów. Przedstawiona zostanie również pantomima ekologiczna pn. „Pomóżmy Ziemi” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Na Rynek zapraszamy już od godziny 17:00 na gry i zabawy przygotowane przez Kępiński Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka.

Tradycja międzynarodowego rajdu Tallin - Monte Carlo powstała w 1930 roku, kiedy to 28 samochodów wyruszyło po raz pierwszy z Estonii do Monaco. Rajdy te odbywały się corocznie przez następne kilkanaście lat, aż do wybuchu II wojny światowej. W 2011 roku imprezę tę postanowił reaktywować Burmistrz Tallina nadając jej jednocześnie nowoczesny wymiar i ideę. Przeprowadzenie rajdu samochodów z napędem elektrycznym ma przyczynić się do rozwoju współpracy między regionami Europy oraz promocji innowacyjnych technologii i rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego.

Wszystkie osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami organizatorzy zapraszają na stronę internetową rajdu www.electricmarathon.eu, a osoby chętne do udziału w konkursie fotograficznym towarzyszącym imprezie do odwiedzenia strony na Facebooku www.facebook.com/electricmarathon. Dodatkowo poniżej załączamy również angielskojęzyczne materiały dotyczące tego wydarzenia.

Pliki do pobrania:

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama