- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Remonty ulic, czyli wakacje z korkami


Rozpoczął się remont ulicy Przemysłowej i Grabowskiej. W związku z tym kierowcy narażeni będą na spowolnienia, ograniczenia i utrudnienia w ruchu. Dotyczy to przede wszystkim komunikacji na trasie Warszawa-Poznań oraz Kępno-Grabów16 lipca br. został przekazany plac budowy dla „budowy „małej obwodnicy Kępna” …” realizowanej w ramach NPPDL – Etap II.

Harmonogram robót zakłada w pierwszej kolejności wykonanie ciągów pieszych z terminem do 30 sierpnia br. w celu zapewnienia komunikacji z dniem rozpoczęcia roku szkolnego. Równolegle prowadzone będą prace związane z wykonywaniem nowych nawierzchni na jezdniach. Planuje się, że pierwszy odcinek obejmie ul. Grabowską od przejazdu kolejowego na ul. Poznańskiej i ul. Przemysłową do bocznicy kolejowej dla zakładu Chemomet. Termin jego zakończenia jest jednak w dużej mierze uzależniony od warunków atmosferycznych, które warunkują rozpoczęcie i zakończenie żniw – chodzi o zapewnienie rolnikom dojazdu do elewatora.

Następnie realizowana będzie przebudowa ul. Przemysłowej w kierunku drogi nr 8. Powiat kępiński prowadzi rozmowy z PKP w sprawie przebudowy przejazdu kolejowego na ul. Przemysłowej. Obecnie zawarte jest porozumienie w sprawie wspólnej realizacji zadania. Planowany termin rozpoczęcia przebudowy przejazdu to koniec września br.

Zakończenie całej przebudowy drogi łącznie z przejazdem kolejowym zaplanowane zostało na koniec listopada br.

Zarówno ze względu na wspomniane żniwa jak i specyfikę okolic ul. Przemysłowej – zakłady przemysłowe, nie zakłada się całkowitego zamknięcia ulicy. Być może zamknięcie nastąpi na krótki okres, ale dopiero podczas przebudowy przejazdu kolejowego.

Na czas realizacji robót przyjęto, że na ulicy Przemysłowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunku od ul. Grabowskiej. Na ul. Grabowskiej w trakcie prowadzenia prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kępnie
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama