- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rowerowa wyprawa szlakiem Tyszkiewicza

Niedzielne popołudnie, 5 maja, należało do miłośników dwóch kółek. Ponad stu rowerzystów z Kępna i okolic przemierzyło szlak czerwony, imienia Henryka Tyszkiewicza. W ten sposób Kępiński Ośrodek Kultury zainaugurował sezon rowerowy

Kępiński Ośrodek Kultury podczas pierwszej w tym sezonie wyprawy rowerowej skutecznie zachęcił do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wspólnie sezon rowerowy otwarło ponad stu rowerzystów. Tym razem wycieczka odbywała się szlakiem Henryka Tyszkiewicza, społecznika, regionalisty oraz wieloletniego organizatora wycieczek rowerowych. Zamierzeniem organizatorów było upamiętnienie H. Tyszkiewicza, popularyzacja turystyki po regionie i aktywnego stylu życia oraz upowszechnianie historii i kultury Kępna. Dlatego na trasie majowej wycieczki znalazły się punkty ważne dla naszego miasta. Uczestnicy odwiedzili między innymi Kopiec i pomnik upamiętniający przekazanie w 1282r. Przemysławowi II Pomorza Wschodniego. Była to okazja do poszerzenia wiedzy na temat historii Kępna.

W programie wycieczki nie zabrakło okazji do rekreacji i sportowej rywalizacji. Szczególnie najmłodsi uczestnicy stanęli na starcie sprawnościowych konkursów zdobywając nagrody ufundowane przez sponsora, firmę Orange.

Uczestnicy odwiedzili „Świteziankę” w Myjomicach oraz Ośrodek „Mikory” w Mikorzynie, gdzie tradycyjnie organizatorzy z Kępińskiego Ośrodka Kultury przygotowali piknik integracyjny z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Ogółem uczestnicy pod kierunkiem Krzysztofa Soboka przemierzyli 39 kilometrów przez Kępno, Olendry, Kliny, Myjomice, Domanin i Mikorzyn.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama