- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rozbudują sieć kanalizacyjną

  • zdjęcie: perzow.pl
    zdjęcie: perzow.pl
4 października 2012 roku w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu odbyło się podpisanie umowy pożyczkowej w związku z realizowaną na terenie gminy Perzów rozbudową sieci kanalizacyjnej

Umowę podpisali Wójt Gminy Perzów - Bożena Henczyca oraz zastępca skarbnika Jan Tyc. Pożyczka stanowi 50% kwalifikowanych kosztów inwestycji.

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej to największa inwestycja, realizowana w tym roku na terenie gminy. Warto podkreślić, że połowę kosztów pokrytych zostanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Docelowo projekt inwestycji zakłada wybudowanie sieci kanalizacyjnej sanitarnej grawitacyjno-tłocznej we wsi Domasłów i w przysiółku Szczęście oraz kolektora tranzytowego grawitacyjno-tłocznego na trasie od Domasłowa i od Szczęścia przez Nieprosin do gminnej oczyszczalni ścieków w Perzowie, w tym m.in. siedmiu przepompowni sieciowych i dziewięciu przepompowni zagrodowych wraz z przykanalikami.

Łącznie powstaje 13,82 kilometra nowej sieci. Inwestycja zakłada także naprawę powstałych w jej następstwie szkód drogowych. Kosztorys inwestycji zgodnie z projektem obejmuje kwotę około 3.800.000 złotych. Planowane prace mają zakończyć się do 15 stycznia 2013 roku.

Obecnie wdrażana inwestycja stanowi drugi etap całościowego projektu opracowanego przez gminę Perzów, którego pierwszym etapem było zrealizowanie w latach 2010-2011 kompleksowej modernizacji oczyszczalni ścieków w Perzowie, również dofinansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Za ponad 2.000.000 złotych zrealizowano pierwszy etap inwestycji, dofinansowanie wyniosło wówczas 50% kosztów netto przedsięwzięcia.

perzow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama