- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rusza budowa biblioteki w Trzcinicy

10 marca br. została podpisana umowa pomiędzy Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy reprezentowaną przez Dyrektora Panią Renatę Gość, a firmą FHU BRAWIX-BUD z Kalisza reprezentowaną przez Pełnomocnika Pana Antoniego Wdowczyka

Budowę biblioteki podzielono na dwa etapy, pierwszy to roboty ziemne, fundamenty, ściany, stropy, schody i elementy żelbetowe, dach wraz z pokryciem, stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna za kwotę 651 079,58 złotych brutto. Zakończenie tego etapu to 31 sierpnia 2014 roku. Natomiast drugi etap to zakończenie wszelkich prac budowlanych związanych z wykończeniem i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Ten etap powinien zostać zakończony do 31 sierpnia 2015 roku, a jego koszt to 572 090,59 złotych brutto.

Łącznie dwa etapy to brutto 1 223 170,17 złotych z czego 74,14 % to dofinansowanie w ramach PROGRAMU WIELOLETNIEGO KULTURA + PRIORYTET „BIBLIOTEKA + INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Natomiast pozostałe środki w kwocie około 320 000 złotych to środki Gminy Trzcinica, ponadto Gmina Trzcinica sfinansowała opracowaną wcześniej dokumentację techniczną i projektową budynku biblioteki w Trzcinicy. Zgodnie z zawartym w dniu 24 stycznia 2014 roku porozumieniem między Gminną Biblioteką Publiczną w Trzcinicy, a Gminą Trzcinica, Gmina Trzcinica przygotowała postępowanie przetargowe na, które wpłynęło 9 ofert w kwotach brutto od 1 223 170,17 złotych do 1 949 341,74 złotych. Ponadto Gmina Trzcinica przeprowadzi cały proces budowy aż do końcowych odbiorów i uzyskania prawomocnego pozwolenia na użytkowanie. Natomiast na Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy spoczywa prowadzenie sprawozdawczości merytorycznej i finansowej zadania. Pierwszy częściowy raport z wykonania zdania za II półrocze 2013 r. wraz z raportem ewaluacyjnym sporządzonym przez bibliotekę został zatwierdzony przez Instytut Książki, Operatora Priorytetu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”. Na rok 2015 zaplanowany jest drugi przetarg dotyczący wyposażenia, którego wartość szacowana jest na około 200 000 złotych z czego 74,14 % pochodzić będzie z wyżej wymienionej dotacji, a około 50 000 złotych to środki Gminy Trzcinica.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama