- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Sukces „starego” ogólniaka

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
Kolejny wielki sukces Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. majora Henryka Sucharskiego w Kępnie! 226 miejsce w Polsce, 12 miejsce w Wielkopolsce!

Przygotowany po raz piętnasty przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2013 daje społeczności Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie powody do dumy. Okazało się bowiem, że Liceum Ogólnokształcące Nr I w Kępnie zajęło 226 miejsce w Polsce na 2600 istniejących liceów.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu licea ogólnokształcące, zakwalifikowane do rankingu, zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów:
1.sukcesy szkoły w olimpiadach
2.wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych
3.wyniki matury z przedmiotów dodatkowych
4.opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

W ramach rankingu przygotowano również podranking maturalny w grupie liceów. Do tego badania zakwalifikowano tylko 200 liceów w Polsce, spośród 2 600 istniejących. „Stary ogólniak” znalazł się zatem w grupie najlepszych szkół w kraju, biorąc pod uwagę kryterium maturalne. Uzyskując świetne wyniki egzaminów maturalnych, Liceum zajęło 179 pozycję w Polsce, 11 w Wielkopolsce i 3 w byłym województwie kaliskim. W tym podrankingu maturalnym na 200 zakwalifikowanych liceów w Polsce znajduje się tylko 11 szkół z Wielkopolski.

Organizatorzy rankingu zebrali informacje na temat liceów, biorąc pod uwagę podział na województwa. I tu niesamowity sukces – Liceum zdobyło zaszczytne 12 miejsce w województwie wielkopolskim (w roku 2012 miejsce 9). Przed nim jest 7 liceów z Poznania, 1 ze Swarzędza, 1 z Kalisza, 1 z Leszna i 1 z Ostrowa.

Źródło: www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama