- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Teatr z humorem

Kępiński Ośrodek Kultury w przed dzień Międzynarodowego Dnia Teatru zaproponował spektakl pt. „Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra".

Monodram w wykonaniu Mariusza Marczyka, aktora sceny krakowskiej, można było obejrzeć w miniony poniedziałek, 26 marca, w kinie „Sokolnia”.

Nie było to jedyne przedstawienie jakie tego dnia zagościło na scenie kina. Miniony poniedziałek należał bowiem do sztuk scenicznych. Wcześniej publiczność miała okazję obejrzeć Prezentacje Teatralne Dzieci i Młodzieży. Z zaproszenia na wieczorny spektakl skorzystali przede wszystkim seniorzy, którzy przybyli z Bralina, Perzowa i Baranowa. Nie zabrakło również widzów z Kępna. Dla wszystkich Ośrodek Kultury zapewniał wstęp wolny.

Jak podkreśliła Justyna Hołub – Rojkiewicz, dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, obecność na spektaklu ludzi złotego wieku jest potwierdzeniem zainteresowania seniorów teatrem i być może zaowocuje powstaniem nowych scenicznych przedsięwzięć i grup teatralnych.

Wszyscy, którzy zdecydowali się obejrzeć przedstawienie doskonale się bawili. Spektakl niósł ciekawą historię, z którą każdy mniej lub bardziej mógł się utożsamić. Widownia nie kryła emocji - wzruszając się i śmiejąc, biła brawo. Nic dziwnego bo przecież spektakl Mariusza Marczyka, aktora i pisarza, to pełna humoru opowieść o miłości starego belfra i pięknej Heleny. „Wyznania starego belfra” okazały się znakomitą propozycją teatralną. Po spektaklu można było nabyć tomik poetycki M. Marczyka z autografem autora.

Warto dodać, że Mariusz Marczyk to pisarz i aktor, założyciel Polskiej Sceny Edukacji „Rode”. Na stałe współpracuje z teatrami Krakowa i Rzeszowa. M. Marczyk jest laureatem wielu nagród w konkursach sztuki słowa m.in. nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa „Verba Sacra” w Poznaniu. Autor powieści, książek poetyckich i dramatów, reprezentujący Związek Literatów Polskich z Rzeszowa oraz Związek Artystów Scen Polskich w Krakowie.

SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama