- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Trzcinica: „Wielkopolska Odnowa Wsi"

5 września 2016 roku w Sali Urzędu Gminy w Trzcinicy odbyło się szkolenie na temat programu „Wielkopolska Odnowa Wsi". Szkolenie przeprowadził Dariusz Młynarczyk, Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W szkoleniu udział wzięli sołtysi i przedstawiciele rad sołeckich oraz pracownicy Urzędu Gminy w Trzcinicy. Wprowadzenia w temat szkolenia dokonał Wójt Gminy Grzegorz Hadzik, który wskazał na korzyści wynikające z udziału w takim programie, wskazał też na zadania, jakie z tym są związane. Następnie prowadzący przedstawił warunki przystąpienia sołectw do tego projektu - grupa Odnowy Wsi w danym sołectwie zawiązać się może podczas zebrania wiejskiego sołectwa, na którym podejmuje się uchwałę ws. wyrażenia zgody na przystąpienie do Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” oraz wybiera Grupę Realizującą program, złożoną z minimum 5 osób, oraz jej lidera. Aby sołectwo mogło przystąpić do Programu musi zostać również podjęta przez Urząd Gminy uchwała w sprawie zgłoszenia sołectwa do programu. Omówiono również zasady udziału w Konkursie „Pięknieje Wielkopolska Wieś”, którego celem jest wsparcie inicjatyw mieszkańców sołectw, uczestniczących w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi” na rzecz rozwoju własnej miejscowości. Wysokość dotacji dla pojedynczego projektu wynosi maksymalnie 70% kosztów kwalifikowalnych projektu, nie mniej jednak niż 10 000 zł i nie więcej niż 30 000 zł. Przedmiotem dofinansowana jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprawiające estetykę miejscowości, zachowanie i odtwarzanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego lub krajobrazowego. Jedna gmina może złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie projektów w sołectwach, które są uczestnikami programu. Nie można złożyć kilku projektów odnośnie tego samego sołectwa, jednak jedno zadanie może być realizowane w więcej niż jednym sołectwie. W trakcie szkolenia prowadzący przybliżył również przykładowe przedsięwzięcia zrealizowane w ramach regionalnego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” w różnych miejscowościach województwa Wielkopolskiego.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama