- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Trzcinica: Miasteczka ruchu drogowego

  • zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
    zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
  • zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
    zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
8 kwietnia br., w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Trzcinicy oraz Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Laskach odbyło się uroczyste wręczenie zestawów "Autochodzik”

,,Autochodzik” to miękki i bezpieczny zestaw edukacyjny przeznaczony do zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego. Składa się ze 102 elementów i dopasowany jest do percepcji dzieci w wieku przedszkolnym i klasach I-III. W skład zestawu wchodzą duże samochody montowane na osobie, elementy drogi, (znaki, rondo, przejście dla pieszych, sygnalizatory świetlne), elementy odblaskowe (kamizelki i paski odblaskowe) oraz dodatki metodyczne (36 scenariuszy na CD, przykładowe zajęcia na DVD, odgłosy ulicy). Wszystkie elementy mieszczą się w torbie, która po rozłożeniu służy jako namiot i stacja paliwowa.

Jest to element pomocniczy w zajęciach wychowania komunikacyjnego. W edukacyjne zestawy zostały wyposażone obydwa przedszkola z terenu gminy Trzcinica. Jeden zestaw sfinansowany został przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu natomiast drugi został zakupiony ze środków własnych gminy Trzcinica. Cena jednego zestawu wynosiła 4 120,50 złotych. Jak dodaje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik cieszę się z faktu, iż udało się wyposażyć oba przedszkola w zestawy edukacyjne do wychowania komunikacyjnego i nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać z pomocy dydaktycznych dostosowanych do ich wieku i możliwości.

W spotkaniu uczestniczyli Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski, Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół oraz Panie nauczycielki.

www.trzcinica.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama